dougie

Smí se poslouchat písničky na kole po silnici?

Vím,že je to nebezpečné,ale že by to bylo zakázané o tom jsem neslyšela proto se ptám :)

Nejlepší odpověď
arygnoc

Nevím jak v ČR, ale v SR můžete dostat pokutu i za poslouchání hudby (čehokoli) ze sluchátek při přecházení silnice po přechodu (tzv. zebře), protože tím ohrozujete bezpečnost silničního provozu (neslyšíte např. blížící se automobil).

Další odpovědi
chudst

Nevim o tom, ze by to bylo zakazane O.O Ale rozhodne je to nebezpecne a kazdy, kdo to ma v hlave v poradku by na silnicich mel davat na kole obzvlast velkyho majzla. Pro auta plati: „saliny jsou velky, hnusny, vosklivy a kousou“ – a pro kola plati „auta kousou taky, kdyz si nedate zvyseny pozor“.

pokazdejinak

zakázané to rozhodně není, ale nebezpečné velmi… bohužel… vím o případu – mladý kluk, přes hudbu ze sluchátek neslyšel VLAK a dopadlo to fatálně :( radši si tu muziku na tu chvíli odpusťte