Mofli

Smí projít detektorem kovů těhotná žena na letišti?

Doplňuji:
Někteří to nepochopili, takže: není to pro plod nebezpečný?

Nejlepší odpověď
baghira

Smí, ale pokud nechce, nemusí (policajt ji pak projede ručním senzorem, stejně jako třeba lidi s kardiostimu­látorem).
Nevím jestli je na to předpis nebo to byla dobrá vůle, ale s manželkou to tak před lety bylo.

Další odpovědi
hanulka11

detektor- jeho magnetické pole je slaboučké-takže neuškodí v těhotenství – je to stejné jako jsou detektory třeba v soudních místnostech

Duvemblejt

Přijde mi jako kdyby ses ptal jestli může projít nějakej černej nebo rasista :D Ale v zásadě musí projít každá osoba detektorem a nebo ruční kontrolou 😉
Pro plod to není nebezpečné ;)

Drap

Může
Pocholipi myslím všichni, odborníci tvrdí že nebezpečné neni, pokud však někdo nevěří, nemusí procházet a nechat se zkontrolovat ručním přístrojem