salamek5

Smí posádka na voru pít alkohol?

Dobrý den, s kamarády jsme si pronajali party vor a někoho, kdo bude vor řídit. Je tedy možné, abychom popíjeli alkohol, když nebudeme řídit? Samozřejmě v rozumném množství.
Díky.

Nejlepší odpověď
Dochy

Nejsem si jist. Vůdce plavidla samozřejmě střízlivý být musí. Bacha, pokud dovolí popíjení a stane se nějaký průser jde to přinejmenším zčásti za ním.

Tak upřesním aby yblo jasno co si myslím (nezaručuji že je to tak správně): Podle mně cestující může dělat víceméně co chce (v rámci obecných zákonů) za bezpečnost je zodpovědný vůdce plavidla (kormidelník). Je ale také jeho zopovědnost aby mu opilci nepadali z lodi. Na „parnících“ je také běžně bar a řekl bych že u mnoha těchto lodí jde o hlavní podnikatelský záměr, z prodeje lodních lístků by se pravděpodobně většina Vltavských lodí neuživila.

Další odpovědi
Drap

I pro vor platí stejná pravidla jako pro všechna jiná plavidla.