Houslovyklic

Smí jet člověk na koloběžce po silnici?

Pokud ano, tak po které straně?

Nejlepší odpověď
gecco

Pro koloběžku (resp. pro jezdce na ní) platí na veřejných komunikacích tatáž pravidla, jako pro jezdce na bicyklu.
Takže vpravo (etc.).

Další odpovědi
cukrar

Ano, vpravo jako cyklista.

dnb

Smí? Musí! Koloběžka se považuje za dopravní prostředek, takže by se na ní měl člověk dle zákona pohybovat po silnici či cyklostezce, nikoliv po chodníku. Vybavena by měla být stejně jako jízdní kolo.

Kelt

Pokud je to součást závodů na koloběžce, tak může použít klidně i celou cestu: když na ní není provoz a jinak při pravém okraji vozovky za normálního provozu.