Kazatel

Směním-li akcie za akcie, musím to někde uvádět a bude po mě náš stát něco chtít?

Odpovědi
Filip84

Nepřinesla-li Ti směna zisk, nebo jsi naopak prodělal, tak ne, nemusíš.

Pokud Ti směna přinesla zisk, a zároveň čistý zisk je vyšší, než Kč 30,000.00, vždy musíš podat daňové přiznání, i když bys ho jinak podat nebyl povinen a tento příjem v něm uvést.

Pokud Ti směna přinesla zisk, a zároveň čistý zisk je rovný, nebo nižší, částce Kč 30,000.00, tak pokud jsi neměl, za předmětný fiskální rok, další příležitostný příjem, daňové přiznání podávat nemusíš. Pokud však čistý zisk z příležitostných příjmů přesáhne částku Kč 30,000.00 za fiskální rok, daňové přiznání podat musíš.

Zdroj: https://www.bu­sinessinfo.cz/clan­ky/prilezitos­tny-prijem-u-podnikatelu-musi-se-danit-a-je-mozne-ho-odecist-z-nakladu/

elkon

Filipe, u tebe bych čekal, že budeš vědět, jak se píše třicet tisíc.

Filip84

Anglosaský formát.