Hopeless

Smažení palačinek na vodě? je to pravda?

Slyšela jsem, že se dá místo na oleji smažit palačinky i vymazáním pánve vodou, je to pravda? Nebo existuje jiný fígl na zdravější smažení? Kromě beztukového smažení na teflonce.. Děkuji

Odpovědi
štamgast

Na vodě? To je budeš mít spíš uvařený než usmažený… Teda zkušenosti s tím nemám ale zdá se mi to divný.

Nechápavé

Fuj :p

Nespi

Pěkná kravina, na vodě se smažit nedá. Od toho existuje olej. Chceš-li smažit lépe a zdravěji, tak doporučuju použít kvalitní keramickou pánev (rozhodně ale nedoporučuju GreenPan) nebo teflonovou přímo na palačinky (http://www.ob­chody24.cz/pa­nev-na-palacinky-tescoma-presto-22-cm). Tescoma je dobrá značka. U kvalitní pánve stačí použít méně oleje. A pochopitelně dalším bodem je olej, kde bych používal třeba trošku olivového místo klasického slunečnicového nebo řepkového.

talka

Neslyšelas spíš o tom mluvit nějakého vodáka? Říkal třeba, že si budou dělat palačinky i „na vodě“.

elektrikář

Moje babí vytřela livanečník kůží od špeku a pak po druhé používala ocet který mázla peroutkou.