Elk

Smazat a instalovat Windows

Potřeboval bych smazat a znovu nainstalovat orig. windows, ale nevím jak na to, abych si nesmazal i data. Co ktomu potřebuji. CD orig. Win. mám.

Nejlepší odpověď
Marsyas

Těžko těžko, data si musíte zazálohovat a pak teprv přeinstalovat windows, každopádně přeinstalace bez ztráty dat prostě neexituje. Doporučuji zazálohovat data, odinstalovat windowsy a nainstalovat něco rozumějšího.

Další odpovědi
dannero

řešení je několik,vzít disk a připojit ho k jinému PC a odsud vymazat celý adresář Windows.Druhá možnost je nabotoovat z nějakého liveCD nebo Dosu a smazat adr.windows odsud.Pak dát přeinstalovat systém,nová instalace by způsobila že by se musel v boot manageru dodatečně smazat ten starý zavaděč.Rozhodně ale neformátovat disk, pokud chcete zachovat data

mosoj

OS by měl jít přeinstalovat ( doplnit pokud něco zmizelo) normálně z inst CD. Ale všechen plevel tam zůstane.
Jinak tak jak již bylo řečeno. Data zazálohovat, zformátovat disk a nainstalovat OS a potom všechno ostatní.
Co je tak hrozného na XP ? Je to OS který nepřekonaly ani Visty až nyní W 7.