Avatar uživatele
p-e-t

Smazání souboru. Prosím přečtěte si to :)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když si dám svůj Místní disk C tak tam mám hodně složek a mezi nimi jsou Windows.old a Windows.old.000 a chci se zeptat kdyz to dám smazat zkratkou shift+delete tak se to chvílí a maže a pak to ukáže nějaký soubor a napíše to: jste si jistí že tento soubor chcete smazat, pokud ano stystém windows nebo jiný program by nemusel pracovat správně… No jo ale za těmi složkami je old což je v angličtině starý a to co je v těch složkách to já mám na svém disku taky bez jakéhokoliv old. Takže se chci zeptat jestli to mohu smazat bojím se aby mi potom šel spustit počítač a dostal se do windows. Já bych tam ty složky nechal jo, ale zabírají strašně moc místa.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? kropitko před 5050 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
sobol

Windows.old.000 mů­žeš klidně smazat, je to předchozí instalace Win, která s tou současnou nesouvisí. Ta hláška, ze které máš obavy se vztahuje k názvu souboru, který je i v aktuální verzi Win, proto křičí.
Doplňuji:
2GH: I tak se to vztahuje k názvu souboru, když ho přejmenuješ tak to půjde smazat bez upozornění 😉

Upravil/a: sobol

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
GangstaHelper

K názvu souboru se to nevztahuje. Soubor je asi zaregistrovaný k nějaké funkci nebo aplikaci (ale možná i mylně)

Já bych to normálně smazal, spustitelnost windowsu by to jen těžko ohrozilo.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Bumbes

Vyzkošej tento prográmek umí toho také dost najít a vyčistit. Při instalaci by se měl sám přepnout do CZ modulu a bude fungovat česky.
Mimochodem podle tvého popisu máš na tom HDD pěkný zmatek. Standartní umístění OS (Windows) by mělo být bez přívlastků (C:\WINDOWS), i v případně jiné partition (např.: D:\WINDOWS). Některé programy mají totiž velké funkční problémy, pokud nenajdou OS (operační system) na předpokládaném místě. A pokud jsou někde zbytky po předchozích OS, měly by se opravdu vymazat. Na zamčené soubory, které nejdou smazat je dobré použít prográmek „Unlocker“ http://www.slu­necnice.cz/sw/un­locker/

Zdroj: www.piriform.com/dow­nload

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
GangstaHelper

:D samozřejmě, že na názvu souboru záleží, protože když přejmenujete ten soubor, změní se jeho adresa (cesta). Tak jak jste to ale řekl vy, tak mi to vyznělo, že si myslíte, že jakýkoli soubor s tímto názvem na disku bude zobrazovat takovou hlášku.

před 5050 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek