p-e-t

Smazání souboru. Prosím přečtěte si to :)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Když si dám svůj Místní disk C tak tam mám hodně složek a mezi nimi jsou Windows.old a Windows.old.000 a chci se zeptat kdyz to dám smazat zkratkou shift+delete tak se to chvílí a maže a pak to ukáže nějaký soubor a napíše to: jste si jistí že tento soubor chcete smazat, pokud ano stystém windows nebo jiný program by nemusel pracovat správně… No jo ale za těmi složkami je old což je v angličtině starý a to co je v těch složkách to já mám na svém disku taky bez jakéhokoliv old. Takže se chci zeptat jestli to mohu smazat bojím se aby mi potom šel spustit počítač a dostal se do windows. Já bych tam ty složky nechal jo, ale zabírají strašně moc místa.

Nejlepší odpověď
sobol

Windows.old.000 mů­žeš klidně smazat, je to předchozí instalace Win, která s tou současnou nesouvisí. Ta hláška, ze které máš obavy se vztahuje k názvu souboru, který je i v aktuální verzi Win, proto křičí.
Doplňuji:
2GH: I tak se to vztahuje k názvu souboru, když ho přejmenuješ tak to půjde smazat bez upozornění 😉

Další odpovědi
GangstaHelper

K názvu souboru se to nevztahuje. Soubor je asi zaregistrovaný k nějaké funkci nebo aplikaci (ale možná i mylně)

Já bych to normálně smazal, spustitelnost windowsu by to jen těžko ohrozilo.

Bumbes

Vyzkošej tento prográmek umí toho také dost najít a vyčistit. Při instalaci by se měl sám přepnout do CZ modulu a bude fungovat česky.
Mimochodem podle tvého popisu máš na tom HDD pěkný zmatek. Standartní umístění OS (Windows) by mělo být bez přívlastků (C:\WINDOWS), i v případně jiné partition (např.: D:\WINDOWS). Některé programy mají totiž velké funkční problémy, pokud nenajdou OS (operační system) na předpokládaném místě. A pokud jsou někde zbytky po předchozích OS, měly by se opravdu vymazat. Na zamčené soubory, které nejdou smazat je dobré použít prográmek „Unlocker“ http://www.slu­necnice.cz/sw/un­locker/

Zdroj: www.piriform.com/dow­nload

GangstaHelper

:D samozřejmě, že na názvu souboru záleží, protože když přejmenujete ten soubor, změní se jeho adresa (cesta). Tak jak jste to ale řekl vy, tak mi to vyznělo, že si myslíte, že jakýkoli soubor s tímto názvem na disku bude zobrazovat takovou hlášku.