postcd

Smartphone, lze obejít baterii a nabíjet z el. sítě?

u běžných smartphonů a nebo existují levné smartphony, které nepotřebují baterii a nabíjí se přes ten mikrousb kabel jen? případně jak se té funkci říká pokud možno anglicky. děkuji

Nepochopili jste. Vysvětlení pro nechápavé: chci smartphone nezávislý na baterii. nechci vyčerpávat její nabíjecí cykly. prostě aby šlo napájet z el. sítě a bylo jedno jestli je v mobilu baterka nebo ne, doufám že budete mít nějaké řešení, potřebuji android smartphone který má takové vlastnosti. zbytek viz má otázka.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Telefon bez akumulátoru je dost nepraktická věc. Co když vypnou elektřinu?

Už to asi chápu, nesháníš náhodou něco takového http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-napajeci-adapter-ep-5b-pro-eh-5a-d7000 ? Strčí se to do foťáku míisto baterie a zapojí do sítě. Jestli to existuje i pro telefony, netuším.

Další odpovědi
mosoj

Tu baterii si stejně budeš muset koupit.
Dochy. Proč by to zakazoval. Telefon je konstruovaný tak ( z mnoha důvodů !), aby napájet přímo nešel.

Dochy

Obejít baterii a NAPÁJET ze sítě samozřejmě lze. Ale než to zprovozníš, je jednodušší si koupit tu baterku… Napájet přímo, jentak že vyhodíš akumulátor je trochu riskantní, nevím o výrobci, který by tento režim nezakazoval. Osobně si myslím, že není důvod aby to nefungovalo (tel. musí být alespoň trochu odolný a od té doby co mám doma rošťáka se mi telefon rozpada pravidelně na prvočinitele a ještě funguje) ale člověk nikdy neví…

OK, Mosoj má tentokrát pravdu, standardní napájecí obvody u telefonů teď zřejmě akumulátor hlídají až moc poctivě… (risknul jsem a zkusil u svých 2 kousků Samsung/HTC). Takže jsou dvě možnosti, u obou potřebujeme původní pouzdro akumulátoru:

  1. (a asi čistší možnost) z pouzdra krytem telefonu vyvést kablík a připojit na externí zdroj odpovídající napětí akumulátoru (cca 3,6V obvykle)
  2. pokusit se o „fake“ akumulátor. Místo původního akumulátoru bych zkusil dát kondenzátor a s trochou štěstí by telefon mohl fungovat dál na originální zdroj a myslet si, že stále má své akumulátory. Tohle je ale pouze „idea“ musela by se ověřit funkce s nabíjecími obvody telefonu. Výhoda: Telefonu by zůstal neporušený původní vzhled (žádné vývody skrz pouzdro). Nevýhoda: Bez znalosti konkrétního řešení je to risk.

jáára

USB nemá takový proud, aby šlo ten telefon provozovat. pořiď si dost tvrdý zdroj a nahraď jím baterii. pak ano. přes USB ani náhodou. nazdar!

gecco

Co myslíš tím – „nepotřebují baterii a nabíjí se“ – co se v nich nabíjí, když ne baterie (akumulátor)??
Nehledě na to, že mít smartphone trvale připlej do el. sítě je docela opruz, ne? – jak dlouhou prodlužku bys použil?
😉
K doplnění:
Jo jo – základ je – umět položit dotaz…
😁

ReHu

Jak píše gecco, co chceš nabíjet, když nemáš baterii?
Pokud telef. zapojíš do el.sítě, bude se moct telefonovat s telefonem připojeným k té el.síti.
Telefon k provozu potřebuje energii a z baterie ji brát nemůže.

Dochy

Jo a zapomněl jsem doplnit citaci… K bodu 1) samozřejmě patří Lamalam a jeho inspirativní odkaz.