Smartphone

potřebuju radu, pokud má někdo nějaký smartphone (např.iphone) jestli se dá připojit k pc a použivat z něj internet, a jestli to pojede rychle nebo jen nějakou pomalejši rychlosti.

Odpovědi
GangstaHelper

K tomu nepotřebujete smartphone, dokáží to i hloupé mobily (jako např. Iphone).

Pokud máte na mysli použít k připojení počítače signál z WI-FI získaný telefonem, a ne signál ze sítě (např. GPRS), tak to lze. Některé telefony tuto funkci už obsahují (např. s Windows Mobile), do jiných se dá snadno doinstalovat (Symbian).

K rychlosti u toho využití jako WI-FI AP: Liší se typem a výkonem použitého zařízení. Většinou dosáhnete ale jen zlomku maximální rychlosti připojení.

faktor82

Dá se připojit k počítači, buď přes kabel, IrDA (infračervený přenos) nebo přes Bluetooth. Internet pojede tak rychle, jak je v možnostech telefonu, tedy GPRS, EDGE nebo UMTS. Každá technologie má jiný rychlostní limit, různé „nadstavby“, které podporuje operátor a samozřejmě taky záleží na vytíženosti sítě.