iceT

Slzení očička…

dobrý večer,již několikátý den mi slzí oko,nijak mě to neomezuje ani nevadí,ale nyní pociťuju tlak za vnitřním koutkem,jakoby za spojivkou.J třeba se znepokojovat nebo navštívit lékaře?Na záněty spojivek ani ječná zrna netrpím,snad ani na jiné oční neduhy,děkuji.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Zkusila bych si koupit oční kapky Ophtalmoseptonex- ty jsou bez předpisu a několikrát denně si kápnout do slzícího oka- buď se Ti uleví a přestane to nebo ne a budeš muset k lékaři – může to být začínající zánět,který se přenáší vzduchem a tam je potřeba aplikovat i mast na noc,která je na předpis.Může to být i příznak alergie na něco,třeba na řasenku nebo oční stíny – v tom případě vyměnit značku.Mě se stalo,že mě jedny oční stíny toto způsobovaly už ve chvíli,kdy jsem otevřela kosmetickou taštičku,kde byly,a protože jsem ji vždycky otevřela na stole po mé levé ruce,začalo mě vždycky slzet levé oko,tak jsem to nakonec zjistila a vyhodila jsem je,už mi oko neslzí!

Další odpovědi
Jikra

Tady to asi nevyřešíme. To chce navštívit v pondělí lékaře. Co se točí kolem očí, nepodceňovat.

pusinka50

Mně poslední dobou hrozně slzí oči, myslím, že za to může i toto smogové inverzní počasí, že jsou oči prostě podrážděné.. Taky ten tlak by mohl být teoreticky od menchanicky podrážděného oka, jak si ho utíráš. Kup si ten Ophtalmoseptonex, jak píše hanny 2, zkus si kapat 3–4 dny, když tlak nezmizí, tak běž raději na oční