beer

Slyšeli, nebo viděli jste letos u Vás již vlaštovku? Podle pozorovatelů z birds.cz jsou tu už přes týden..

Doplňuji:
Taky tam přispívám, ale já ji zatím neviděl..
http://birds.cz/a­vif/obs.php?re­quest_id=2104528­202#sf=0&dm=0&ur­l_fmt_ver=0.2&i­DisplayLength=25&pa­ger_Pagination­Type=full_num­bers&iDisplayS­tart=0&iSortCol_0=0&i­SortDir_0=des­c¤t_sf_chan­ged=1&d%5BSpe­cies%5D=vla%C5­%A1tovka+obec­n%C3%A1+-+Hirundo+rustica

Nejlepší odpověď
anonym

Ty „moje“ ještě nedorazily. Jeden pár mívám v bývalé stáji a jeden v bývalé černé kuchyni,tak tam už nechávám pootevřené okýnko.Třetí páreček se zabydlel v chodbě nad dveřmi do bytu,takže všichni musí procházet pod nimi,musíme nechávat stále otevřené ventilačky ve dveřích na dvůr a zahradu a pod hnízdem denně měnit noviny. Za odměnu téměř nemám doma komáry a žádné mouchy. A když se mladí učí létat a občas se motají po zemi,ani obrovské psí obludy tzv"bojové" jim neublíží.To spíš vlaštovčí rodičové útočí a brání. Mám za to,že všechny páry jsou z jedno rodu,protože původně jsem „zdědila“ jeden…:D

Další odpovědi
annas

Včera jsem v ČRo slyšela, že se vlaštovky letos zpozdily, k nám zatím nedorazily na rozdíl od čápů.

Drap

Ještě ne, čekám na ně. U nás bývají vždy o něco později.

www

Zatím letos neviděl ani neslyšel. Je to každý rok trochu jiné, taky pamatuji první vlaštovky spolu s těma „ruskejma“ ve stejné době, kdy to ale bylo už nevím 😁.