annas

Slyšeli jste zprávu, že 5/9 2020 odešel do režisérského nebe Jiří Menzel, hrabalovský vypravěč a držitel Oskara?

Čest jeho pomátce.

Zprávu jsem slyšela ráno v TV spolu se vzpomínkou Martina Huby, slovenského herce a režiséra.

Připomenete si některé Menzelovy filmy, které mají stále co říct, třeba i svým skrytým humorem? Jeho filmy jsou nesmrtelné…

Nejlepší odpověď
led

On nezomrel, len prijal ponuku na réžiu v nebeskej kinematografii a odišiel na nové pôsobisko v NFS (Nebeské filmové štúdio).

Další odpovědi
nyjono

Ano, už v noci.
Škoda ho, ještě mohl pár skvělých filmů natočit.

Drap

Zaznamenal jsem již včera. Snad každý si vybaví celou řadu jeho filmů. Kinematografie bude zase o něco chudší.

Kepler

Ano, četl jsem to dnes na internetu. Jeho filmy jsem měl rád. Kdypak se narodí druhý takový?

Emefej

Ano, četl jsem o tom.

paul1

Četl jsem o tom a je mi to moc líto.

Hufnágl

Neslyšel, ale četl.

annas

K hlavní otázce je ještě doplňující, tudíž nestačí jen ANO/NE.

Hufnágl

Kdybych ji slyšel, doplnil bych odpověď.

annas

Bohužel, otázky se zatím nevkládají slovy.