Avatar uživatele
annas

Slyšeli jste upravené úsloví „Láska prochází žaludkem, ale polykat mě nikdo nedonutí“?Jak slova chápete?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? anonym, vagra, aramah, iceT, Andělé, johana 56, Drap, fcoop, Pájo, Wang, briketka10, Illines, anonym před 4432 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
iceT

Ne

Takhle přísloví neznám,jen tu první půlku,ale takhle vcelku lze pochopit jako jistou erotickou praktiku,kterou muži mají rádi a některým ženám se hnusí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Andělé

Ne

Neslyšela,ale chápu to tak,že láska se vynutit nedá. Pokud mě člověk miluje,ale já jeho ne,tak at udělá cokoliv,lásku si nevynutí.

S tou erotikou mě to pobavilo teda..:-))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
fcoop

Ne

Vypadá to jednoznačně.No.
Jsou i jiná:

Láska zahřeje, ale uhlí je uhlí.

Mnoho lidí chce být nesmrtelnými, přitom nikdo neví, co má dělat,když v neděli odpoledne prší.

Nikdo není dokonalý! I hovno má své mouchy.

Narodil jsem se, abych zaplatil složenky a zemřel.

Nesnášim lidi, kteří berou drogy… Hlavně celníky.

Neváhej a skoč z toho mrakodrapu. A pak budeš mít jen dvě možnosti: buď se zabiješ, nebo se naučíš lítat. Věř nebo ne, většinou se lítat opravdu naučíš.

Je jich spousta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Ne

To jsem ještě neslyšel; souvislost s orálním sexem mě však kupodivu nenapadla. Chápal jsem to spíš přeneseně: Spolknete-li lásku, jde ze žaludku následně do konečníku, jinými slovy do řiti. Autor upraveného výroku, a jistě ani nikdo z nás, si tedy podle mého výkladu nepřeje, aby šla jeho láska do řiti, do kytek, vniveč…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

Ne

taky znám jen tu první půlku a s odpovědi Dr.Axla jsem si skoro vyprskla kafe na noťas 😁
tak bacha !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

Ne

Já to taky neslyšel ale okamžitě mi napadlo to co tak kulantně popsala -iceT-.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=fela­ce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ne

Taky znám jen první polovinu. Ta druhá si myslím, že vyjadřuje i souhlas toho druhého, v tomto případě muže.Se sexsuálními praktikami to namá podle mne nic společného.
Zkrátka, může být sebelepší kuchařka, tak pokud on nebude chtít, tak z toho žádný vztah nesejde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Ne,neslyšela,ale já bych v tom viděla zase to „žrádlo“.Nic víc.Miluji tě,ale vařit neumíš,neva.Přesto tě mám rád…(Mezi námi,dlouho mu to nevydrží)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Illines

Ano

Co lehce sklouzne ,sedi a chutna.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pájo

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
samicek333

Ne

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Illines

Jsem na odpovedich a nebo se mam trast u skolni tabule?Ach jo.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Raději píši decentně do diskuze, vyskytuje se v souvislosti s odborným termínem felace.
Takže jednak by patřila do rubriky sex, ale především na otázku "Jak chápete?! nelze přece odpovídat ano/ne!

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nějak nám to tu v poslední době upadá do dvojsmyslů (i od „kapacit“).
http://www.od­povedi.cz/dis­kuze/krkonose-maji-sveho-krakonose-ma-vase-oblast-nebo-kraj-take-nejakeho-podobneho-ochrance-a-patrona

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

ano/ne se týká první otázky, která je jednoznačně zjišťovací (Slyšeli jste…)

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad quentos, pak by měla být zbytečná nějaká tvoje další vysvětlující poznámka, právě, že formulace ankety má být jednoznačná.
Buď tedy doplnit anketní varianty o další možnosti anebo, pokud chce tazatel vícevrstevnou a složenou odpověď, stačí vložit běžnou otázku a ne populistickou anketu s dalšími dovětky.
Jinak citace není úsloví (to je v té původní známé podobě), ale ironická parafráze z kategorie bonmotů. Úsloví jsou zaběhlá a obecné známá, vyjadřující potvrzenou zkušenost, nikoliv jejich modifikace s jinými a hypotetickými významy.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Quemtosi, děkuji.

Pro ostatní odpovídající. Zřejmě jsem zaostalá, ale vložila jsem otázku bez jakéhokoliv postranního úmyslu – nepočítala jsem s tím, že si mnozí otázku vysvětlí jinak. Také jsem toto doplněné úsloví slyšela poprvé.

Stejně tak odkaz na bobra byl myšlený v tom smyslu, že bobři v našich lesích škodí, místo aby je chránili, jsou „negativními ochránci“ města. Šlo o ironii, která vůbec nesouvisela s odpovědí kropítky ani s jiným význam bobra.
Kdo chce pochopí, kdo nechce, nemá smysl něco vysvětlovat.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Úsloví je slovní obrat, který může být i žertovný, stejně bonmot je synonymum pro vtipné úsloví. Stejně tak jako Shakespeare je spisovatel. Je to tak dané.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Illines

Mate pravdu Annas.

před 4432 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek