Angi-Shy

Slyšeli jste o/znáte/používáte stránku VK.com?

Prý je to ted strašně známý používaný místo Facebooku a lidi na vk hodně přechází a přitom o tom já, člověk co na internetu je jednim z těch prvních co slyší o aktuálnim internetovym dění, o VK dnes slyším prvně. Tak mě jen zajímá, jestli už jste o VK slyšeli i vy abych si udělala obrázek jak moc je ta stránka asi známá a jestli má cenu se o to zajímat.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Pochopitelně že znám/užívám VK. Na FB, jeho diktát, cenzuru a neskrývané ovlivňování, které se už dávno ani nesnaží tvářit „podprahově“ jsem už před věky zanevřel. V podstatě to máš asi takhle (a i když to bude možná znít trochu urážlivě, NEVÍM jak to lépe popsat): FB je pro tupé, nemyslící ovce, které si rády nechají radit, co si mají myslet. Pokud chceš více svobody (a POZOR – svoboda přináší s sebou i NEGATIVA!!), přecházíš po čase na VK, to je prostě přirozené.

Co bys měla vědět o VK především? Je to RUSKÝ projekt, tedy NESPADÁ pod dozorovací/cenzurní orgány ČR, EU ani USA. To je jeho hlavní pozitivum. Můžeš tam nesrovnatelně svobodněji psát/vyjadřovat své názory. Nedělají tam moc velké ofuky s autorskými právy, lze tam získat i kontakty, informace či zdroje na FB zcela nevídané – počínaje politikou, přes byznys až k vysloveně kriminálním aktivitám. Typicky sdílení filmů (jež by na FB okamžitě zmizely), obecně warez, ale třeba i zbraně nebo drogy. (když víš jak na to ;) :D)

Ruská vláda, potažmo její poskoci se ZATÍM do toho nemontují (nebo alespoň ne očividně, jak to můžeš vidět na FB), naopak z této svobody poskytované uživatelům chytře těží plusové bodíky.

Prostě musíš počítat s tím, že tam si nikdo servíky nebere, tudíž se klidně setkáš s fašisty, rasisty, bolševiky (prostě s elementy, kteří by na FB měli po zásahu cenzora okamžitě zablokovaný účet), ale i podvodníky, kteří tě budou chtít „odrbat“, když se necháš! Taková je prostě cena za to že si tam můžeš nesrovnatelně svobodněji počínat – nic zkrátka není zadarmo. Další „nevýhodou“ je primární fakt, že je o ruský projekt, takže pro opravdu dobré využití je výhodné umět alespoň trochu rusky (stejně jako na FB umět anglicky), abys z něj dokázala těžit maximum. Není to nutnost (stejně jako na FB umět anglicky), ale je to rozhodně VÝHODA. :)

V zásadě si nejdřív musíš ujasnit jestli ti VK k něčemu bude. Pokud používáš FB jen na sdílení zážitků z dovolené, fotek „mimí“, popřípadě jsi členkou skupiny „Kočičí mazlíci“, tak zůstaň na FB. Pokud vstupuješ do politických debat či jsi jinak politicky aktivní NEBO pokud máš nějaké „netolerované zájmy“, přejdi na VK. FB dnes už je (z hlediska zastoupení uživatelů) sbírkou looserů a komerčně aktivních subjektů (přeci jen na té ohromné mase blbců se DÁ VÝBORNĚ vydělávat) a zbytek tvoří systémová propaganda.

Takže na otázku, jestli „to má pro tebe cenu“ ti samozřejmě nemohu odpovědět, to si musíš ujasnit sama. Jak říkám – je to jen o tom co chceš/potřebuješ, to je celé. ;) :D

Další odpovědi
Klaproth

Neznám/nepoužívám/neslyšel jsem o VK

Nepoužívám ani FB ani VK.

Drap

Neznám/nepoužívám/neslyšel jsem o VK

,

dr.luha

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Zatím bez cenzury a banování.|:-)
Příklad veřejného profilu: https://vk.com/chli­bek

MonkeyKing

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Arne1

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Ruská náhrada KsichtoKnihy

ivzez

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Chybí „Jiná možnost“. )–:

Znám, ale nepoužívám.

mzm

Neznám/nepoužívám/neslyšel jsem o VK

sesednizkola

Znám/používám/slyšel jsem o VK

Znám, nepoužívám

Brblal

Neznám/nepoužívám/neslyšel jsem o VK