annas

Slyšeli jste o tom, co nového zjistili vědci o Stonehenge?

Co se dosud tvrdilo o této stavbě? K čemu sloužila?
Doplňuji:
Jen doplním. Při nejnovějších výzkumech vědci prokázali, že uprostřed prostoru jsou vynikající akustické vlastnosti, takže celá svatyně mohla sloužit jako taneční aréna.
Dosud se uvádělo to, co napsala Hanulka.
Buraku, děkuji za novou informaci.

Nejlepší odpověď
anonym

a víte že:http://www.21sto­leti.cz/view.php?cis­loclanku=2010080501

Další odpovědi
hanulka11

Při vykopávkách z roku 1920 byla pod jedním z kamenů nalezena láhev portského vína. Na štítku láhve byl vyznačen i rok a toto víno pocházelo z roku 1810. Zátka však shnila a většina vína vytekla.

30. ledna 2007 archeologové objevili poblíž Stonehenge zbytek vesnice. Tento objev vyvolal spekulace o tom, že Stonehenge mohlo sloužit jako pohřebiště pro tuto vesnici. Vesnice se nacházela v Durrington Walls, ve vzdálenosti asi dvou mil od Stonehenge, a byla zde umístěna obdobná dřevěná kruhová stavba. V okolí byly také nalezeny nástroje a hroty šípů. Bylo vykopáno celkem osm domů, archeologové však věří, že jich celkem bylo alespoň 25.

http://pohoda­veskole.net/re­feraty-dejepis/stonehenge/

Zdroj: podle wikkipedie