Rudík 12

Slyšeli jste někdy přirovnání „příjemný jako elektrický proud“?

Dnes ráno to někdo řekl u nás doma, a mně to připadalo docela vtipné. Google mi tonenašel

Odpovědi
Rokio

Neslyšel, ale znám přirovnání – Příjemný jak sáňky v létě.

elkon

Neznám, těžko to někdo bude znát, když jste to doma vymysleli. Já znám jiná přirovnání. např. „je ti to platné, jak mrtvému zimník“, nebo „je ti to platné jak sáňky v létě“. Nebo starší budou znát, „čumí na to, jak bagr na žížalu“, nebo „čumí na to, jak Tudor na šraňky“, nebo „jsi šikovnej, jak hrábě do kapsy“ a dalo by se pokračovat.

zjentek

To bude nějaký dvojsmysl. Jakože dostat kopačku od elektriky nic moc, na druhou stranu život bez proudu moc příjemný asi nebude, že…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Rokio

zjentek: Od osoby, od které jsem to slyšel, jsem zaslechl slovo příjemný, nikoliv potřebný.

zjentek

Rokio, nemá tam být potřebný, namísto příjemný? (;