Damiana

Slyšeli jste někdy pojmy kryglistika a alping?

Nedávno jsem se s tím setkala, snad by to mělo mít něco společného s již známým „gautchingem(nebo gaučingem)“. Znáte to někdo?
Díky za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Neslyšela, hledala a našla v anglickém zdroji.

Alping: 1. snaha předvádět se. Většina alpings jsou prý homosexuálové. 2. hrubě „sestřelit“ někoho, kdo se snaží upoutat vaši pozornost v sociální situaci.

http://transla­te.googleuser­content.com/tran­slate_c?hl=cs prev=/search%3Fq%3Dal­ping%26hl%3Dcs%­26rlz%3D1T4GGLL_en­CZ387%26prmd%3Dim­vns&rurl=tran­slate.google.cz&sl=en&tw­u=1&u=http://www­.urbandictiona­ry.com/define­.php%3Fterm%3Dal­ping&usg=ALkJrhhAM­SinZODDlUXAelAL­zGVgZOK58A

Kryglistika je český národní „sport“ – pití piva. Vlastně je v tom pojmu vidět původ – krýgl, krygl – dvoustěnná sklenice na pivo. s uchem., půllistr. Původ z němčiny

Další odpovědi
anonym

Damiano, neznám. Podívala jsem se na net, jestli napovídající pojem odpovídá realitě a zjistila jsem, že ano. Nemám potřebu rozvíjet svou mluvu o takto specifické pojmy, to přenechám s chutí „sportovcům“, kteří uvedené discipliny pěstují. Díky.

mosoj

Tak alping bych tak nějak chápal ať už normálně nebo v přeneseném významu, záleželo by na souvislostech. Na to ostatní mně stačí Jára Cimrman.

Damiana

ad Annas: Na Tebe jsem spoléhala. No to je tedy něco. Díky moc za vysvětlení. 🙂