Slyšeli jste někdy pojem „Kolumbovo vejce?“

pojem „Kolumbovo vejce?“
Copak to je?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Mořeplavec Kryštof Kolumbus byl po svém objevení Ameriky doma ve Španělsku oslavován a zván k významným lidem té doby. Na jedné oslavě se našel závistivec, zlehčující význam cesty. Není prý těžké, doplout lodí do Ameriky. Kolumbus přitakal, že to nic není, ale že to byl on, kdo na to přišel. Poté s úsměvem vzal vejce a vyzval „chytráka“, aby je postavil na špičku. Po jeho marném snažení i pokusech několika jiných hostů, když se vejce vždy vrátilo do ležící polohy, vzal objevitel nového světadílu vejce, zlehka naťukl špičku a vejce postavil na stůl. Opět se ozvaly hlasy, že to přece nic není. Kolumbus se nebránil – opravdu je to prý hračka, ale jen na to přijít. Ozvaly se hlasy, že je to podvodník, ale Kolumbus řekl, že tak jako vejce naťukl on, mohl ho naťuknout i kdokoli jiný před ním.

Další odpovědi
infant

Kolumbuse si jednou nějaký významný člověk pozval na večeři, kde nadhodil téma, že Kolumbův objev vlastně nebylo zase tak nic těžkého. Kolumbus na to odpověděl, že je to stejné jako postavit vejce na špičku. Hostitel se o to pokoušel, ale neuspěl. Kolumbus vejce naťukl a snadno ho na špičku postavil. Hostitel namítal, že to zvádne každý. Na to Kolumbus ovětil že ano, ale jen napoprvé je to objev.

Zdroj: infant.blog.cz

ten který je

Je to ustálené slovní spojení.

Zdroj: wikipedia

Q

Kolegové mají pravdu, v přeneseném slova smyslu se také používá pro skalní útvary, které jsou vejčité a stojí na malé základně. Jedno takové se nachází ve skalním masivu v Toulavcových Maštalích.