starasst

Slyšeli jste někdy něco o SŠ Drtinová v Praze?

Chtela bych se tam hlásit, ale rikaji mi, ze je docela náročná.

Nejlepší odpověď
dubraro

Je to škola specializovaná na výrobu státních úředníků, jejíž absolventi poměrně obtížně hledají uplatnění. Stát i obce totiž vyžaduje prakticky u všech úředníků VŠ vzdělání. Navíc se dlouhodobě uvažuje o zrušení či přestěhování školy, která sídlí v krásné budově prakticky v centru Prahy, která by se jistě někomu hodila pro komerční využití.

Další odpovědi
Filip84

Sorry, jako, ale tomu nerozumím: chceš se tam hlásit, říkají Ti, že je náročná, a Ty v tom vidíš problém!? Tak nechoď do školy, jednoduché, problém vyřešen – jdi makat, taky je to potřeba. „Stůjme k sobě každou chvíli, svornost jenom moci dá, spojené kde vládnou síly, vše se snadno vykoná. Kde se ruka k ruce vine, vše se snadno vydaří, Říš rakouská nepomine, sláva vlasti – císaři!“ Ten dělá hlavou, ta rukama, potřeba je obojí naprosto stejně nezbytně – co ti pomůže, že tě operuje vyhlášený oční chirurgus, když „Světlana“ nevydesinfikovala pořádně sál a ty o to oko přijdeš skrze sepsi.

Podívej, my jsme na učňáku dělali na mašinách, které v lepším případě pamatovaly Gottwalda, když řval z balkonu, v horším tam byly od Protektorátu, a ty nejhorší, co se pouštěly jenom jako reserva, byly z první republiky. Jet to jelo, akorát to nemělo potřebnou pevnost, už to bylo rozhašené, takže otáčky tak na 1/10 – 1/5 otáček, jaké se používají v normální, komerční, výrobě.

Jo, ve škole jsem s tím byl ok, ale jak jsem nastoupil do první práce, tak jsem zjistil, že mne nic nenaučili. Nestěžuju si, já k té práci stejně nemám interess, dělal jsem jí asi 3/4 roku, ale kdybych jí chtěl dělat, tak se skoro všecko musím naučit nějak za pochodu. A v práci na to nebývá moc čas ani prostor.

Buďto dělej věci pořádně, nebo se na ně vyprdni. Že je škola náročná, je jenom dobře, alespoň nebudeš mít roupy a budeš makat! 🙂