Je pravda, že po zavedení nitroděložního tělíska se zastaví menstruace? Pokud ano, tak po jaké době?

Slyšela jsem, že po zavedení Nitrod.tělíska se zastaví menstruace. Je to pravda? Pokud ano, tak po jaké době?

Edit: Informace o zastavení menstruace jsem hledala ale nic co by odpovědělo mé otázce jsem nenašla

Nejlepší odpověď
autacek

Alespoň si přečti, na jakém principu funguje tělísko, když již uvažuješ nechat si ho dát do těla a jistě bezpochyby přijdeš na správnou odpověď. Lepší než info jedna paní povídala, což?

doplnění:

Existují dva typy nitroděložních tělísek:

Hormonální – Tyto tělíska v sobě obsahují syntetický hormon, který se do dělohy uvolňuje pomalu a vždy ve stejném množství. Proto jsou tyto tělíska účinné a zavádějí se na 3 nebo 5 let. Při tomto způsobu antikoncepce ženy nemenstruují, anebo úplně minimálně.
Nehormonální – Nehormonální tělíska jsou vyrobené z plastických hmot a jsou doplněné měděným (někdy také zlatým, stříbrným nebo ze slitiny zinku a stříbra) drátkem. Tento způsob antikoncepce je účinný po dobu 12 let (pokud nedojde k dřívějšímu odstranění). Měď, která je v tomto tělísku obsažená, může zesilovat účinek menstruačního krvácení.

http://www.ka­lisek.cz/nitro­delozni-telisko

Další odpovědi
annas

Otázka je nepřesná
.

  1. Znatelnou nevýhodu nehormonálního tělíska je nástup silnější menstruace. Pokud je krvácení silnější tak je ttato antikoncepce nesprávná.
  2. Výhodnější je pak hormonální systém kde je šance, že menstruace zcela vymizí.

„Menstruace neodpadá ve sto procentech, ale snižuje se její intenzita i délka krvácení. Objeví se třeba jen krátké špinění. U těch v uvozovkách šťastných zmizí úplně,“ říká lékařka Vanda Hořejší."

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/kdyz-nitrodelozni-telisko-tak-jake/

Žena, která užívá prášky, nemá žádný menstruační cyklus, jak jste se dočetla výš. " Vlastní reprodukční cyklus je uspaný – a můžeme se jen modlit, aby se po vysazení prášků znovu probudil.“

Může tato antikoncepst vést k neplodnosti, dokonce rakovině.

https://radio­zurnal.rozhlas­.cz/antikoncep­ce-muze-vest-az-k-neplodnosti-a-proti-rakovine-rozhodne-nechrani-6492230