Monie

Slyšela jsem, že od roku 2013 musí mít každý řidič, který vykoná zkoušky označen značkou Z-začátečník.

Moc jsem tomu nevěřila, bohužel už jsem tuhle nálepku na jednom autě viděla. Tak by mě zajímalo, co je na tom pravdy.

Nejlepší odpověď
chudst

Nalepku „zacatecnik“ si muzete bezne koupit, ja na ni narazim na autech dnes a denne. Napriklad se podivejte sem: http://www.zbo­zi.cz/?q=samo­lepka%20zacatec­nik

Ze by to melo vstoupit v platnost, o tom jsem neslysel. [Nicmene je to mozne.]

Další odpovědi
lukas.zmizik

neco v tom smyslu plati nyni ve francii, tam nalepku „A“ musi nosit 3 leta od ziskani ridicaku…

co bude zde, se nevi (ohledne tohoto a dalsich zmen silnicniho zakona 361/2000), u nas je totiz zvykem, ze k zakonu, ktery jeste neni schvalen, uz vychazeji novelizace, je to takovy holubnik

venkovan

Na některé řidiče v našich končinách značka „Z“ působí jako rudý hadr na krocana. A hned předvádí své ego, jak je dobrý řidič a kolikrát začátečníka vyplaší natolik, že zazmatkuje.
Ale nebylo by od věci, aby takové označení na autech bylo. Někdy třeba na dálnici by člověk lépe pochopil, proč ten předemnou v novém moderním autě se tak „loudá“. A i nějaký ten zmateček na silnici by se dal včas předvídat.

cukrar

Monie, není to pravda.
Slyšela jste lež.