Alena P.

Slyšela jsem ,že můžu odpracovat v roce jen 3 měsíce a mohu jít znovu na podporu? je to pravda? věk 56 let

Doplňuji:
Jsem na soc.podpoře a je mi 56let.Slyšela jsem,že můžu na plný úvazek odpracovat jen 3měsíce a znovu mám nárok na podporu. Po jaké době pracovní činosti mohu jít na podporu?

Nejlepší odpověď
ivzez

Pokud jste vyčerpala celou podpůrčí dobu,
vznikne Vám nárok na další podporu v nezaměstnanosti
po odpracování minimálně dalších šesti měsíců.

POZOR:
Do zmíněných 6 měsíců se nepočítají nekolidující
zaměstnání ani další krátkodobá zaměstnání.

Tři měsíce platí pro uchazeče, kteří nevyčerpali celou
podpůrčí dobu (zákon o zaměstnanosti, § 48).

Vás by se týkal § 49 zákona o zaměstnanosti:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p49

Další odpovědi
briketka10

Vše Vám odpoví na ÚP :
http://www.mpsv­.cz/cs/14156

JájsemRaibek

Nárok na podporu v nezaměstnanosti 2014

Nárok má občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Potřebnou dobu pojištění je možné získat i prostřednictvím takzvaných náhradních dob, což je třeba doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, péče o dítě do čtyř let, doba výkonu veřejné služby či dlouhodobé dobrovolnické služby.