Radomír.cz

Slyšel jsem, že na nejsevernějším bodě ČR se nachází pamětní kámen, kde přesně je?

ČR

Nejlepší odpověď
annas

28. 10. 2013. V lesích u osady Severní u Lobendavy byl slavnostně odhalen kámen značící nejsevernější místo. Váží dvě tuny.

Kámen je prvním připomenutím nejsevernějšího místa. V okolních lesích je sice několik cedulek s údajem o nejsevernějším místě, ty ale nejsou přesné. Lobendava si totiž nechala místo znovu přesně zaměři

Čtěte více na: http://decinsky­.denik.cz/zpra­vy_region/foto-nejsevernejsi-misto-ceska-najdete-u-lobendavy-20131028.html