kilimany

Slyšel jsem že bude končit podpora WindowsXP. Nevíte kdy a proč.

Nejlepší odpověď
beer

8. 4. 2014, pak budou podporovány jen verze novější. Nepropadej ale panice, taky mám XP. Pojede to normálně dál, pouze bez té technické podpory.

Další odpovědi
lukas.zmizik

je to od 8. dubna 2014

ze stejného důvodu, jako skončila podpora windows 95 nebo ms-dos

Zdroj: http://downlo­ad.microsoft.com/dow­nload/B/C/E/BCE­3F216-CA86-4BA8-BB62-92C6743471C1/­Konec_podpory_sys­temu_Microsof­t_Windows_XP_SP3_a_s­ady_Office_2003­.pdf

Bedy

Podpora konci toho 8. dubna. System normalne pojede dal, jen Microsoft nebude vydavat aktualizace zabezpeceni. Jinak WindowsXP jsou asi 12let stary system a Microsoft uz novejsi verze svych programu nedela pro XP. Budiz prikladem Internet Explorer 9 ci sada Windows Live Essentials 2013.

Osobne doporucuji prejit na nejakou Linuxovou distribuci, ktera je zadarmo a v cestine. Vyhodou je, ze tam nepotrebujete antivir ci antispyware. Dalsi vyhodou je napriklad to, ze se system jen tak nezpomaluje – neni potreba pravidelne defragmentovat disk ci cistit registr.
Pro bezne uzivatele je vyborna volba Xubuntu nebo Kubuntu. Vice na www.xubuntu.cz resp. www.kubuntu.cz
O Linuxu vic se dozvite na http://proc.li­nux.cz

Reuef

Proc ? Aby zvysili prodej novych OS proto