Slyšel jsem, že bohatství je nemoc.

Pozná se podle shromažďování majetku. Je možné že za touto nemocí jsou špatní rodiče, že tomu něco nedávali, že to něčím strádalo? Víte o tom něco?
Doplňuji:
Opravuji: Pozná se podle shromažďování majetku. Je možné že za touto nemocí jsou špatní rodiče, že subjektu něco nedávali, že subjekt něčím strádal? Víte o tom něco?

Nejlepší odpověď
ten který je

Nevím co tím myslíte,ale já zastávám názor že dostatek finančních prostředků dělá člověka svobodnějším a nezávislým.Každý člověk od malička má snahu něco vlastnit,je to přirozená lidská vlastnost.Snad nějací budhističtí mniši to vidí jinak.Jinak nevidím nic špatného když rodiče zabezpečí své děti.Ono také být úspěšný v naší zemi se moc nenosí.Stačí když bude člověk malý živnostník a bude se mu dařit…:-(

Další odpovědi
Miroslavst

Absolutně nechápu smysl otázky a to ani doplněné. To chceš říct, že pokud by mi rodiče nic nedávali a já strádal, že kvůli tomu budu shromažďovat majetek? To je přeci blbost.
Já jen vím, že pokud si člověk nastřádá nějaký majetek, tak je to za účelem, aby jej množil, pracoval s ním-investoval a vydělával.

anonym

a když teda vyhrajete ve sportce a stanete se tím pádem bohatý tak za to můžou rodiče že vám třeba nekupovali losy,a vy se tím pádem stanete nemocny?ne bohatství není nemoc,ale ti kdo mají stále málo nejsou nemocní,jen hrabiví oslovení(to) je oslovení pro dítě?

hanulka11

To nevím jestli je to nemoc… Jen vím že kdo má hodně, má stále málo.

ReHu

Vím. Že to je blbost.