Avatar uživatele
fg

Slyšel jsem…

Slyšel jsem něco o digitálním rozhlase.Jak tomu mám rozumět?Že se bude vysílat rozhlas pouze digitálně a že si budeme muset pořídit nová rádia?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, suaeda, Deli před 4679 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Pokud by tomu tak bylo tak ano. Všechny radiopřijimače vyhodit. Ale určitě to nehrozí. Není důvod na digitální rozhlas přecházet. U televize to byla otázka zvyšování kvality obrazu a nedostatek kapacity na volných kmitočtech.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
tom004

Digitální vysílání radia už přece běží.Na multiplexu ČT,internetová radia,ap. V odkaze je docela slušné vysvětlení co,proč,jak.

http://www.di­gizone.cz/clan­ky/digitalni-televize-funguji-co-digitalni-rozhlas/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
DDarent

Bala by to v podstatě televize, která by přijímala rádiové vlny. Nepředpokládej že to bude tak rychle..... Možná až tak za 3 roky udělaj prototyp a za 5 let se to dostane do oběhu, ale to už snad každý bude mít Tablet, takže ,,rádia'' budou asi jenom v autech!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RomanP

no pokud bude kvalita digitálního příjmu stejná jak u TV tak osobně si myslím že rádia na digi nikdy nepřejdou.Kolem Pozemního vysílání TV bylo už dost hunbuku a ještě bude až se 30.6.2011 vypne zbytek analogu v republice. Možná je digitální příjem kvalitnější obrazově ale ti joudové co to mají na starosti si musí vybrat buď bude kvalitní obraz a bude to chytat ani ne polovina republiky a nebo bude analog a bude to chytat republika celá. Osobně mě to je již jedno koupil jsem druhý satelit takže mám na všech 4 televizorech kvalitní obraz a pozemní digi vysílaní přes settoboxy je mě u …

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek