fg

Slyšel jsem…

Slyšel jsem něco o digitálním rozhlase.Jak tomu mám rozumět?Že se bude vysílat rozhlas pouze digitálně a že si budeme muset pořídit nová rádia?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud by tomu tak bylo tak ano. Všechny radiopřijimače vyhodit. Ale určitě to nehrozí. Není důvod na digitální rozhlas přecházet. U televize to byla otázka zvyšování kvality obrazu a nedostatek kapacity na volných kmitočtech.

Další odpovědi
tom004

Digitální vysílání radia už přece běží.Na multiplexu ČT,internetová radia,ap. V odkaze je docela slušné vysvětlení co,proč,jak.

http://www.di­gizone.cz/clan­ky/digitalni-televize-funguji-co-digitalni-rozhlas/

DDarent

Bala by to v podstatě televize, která by přijímala rádiové vlny. Nepředpokládej že to bude tak rychle..... Možná až tak za 3 roky udělaj prototyp a za 5 let se to dostane do oběhu, ale to už snad každý bude mít Tablet, takže ,,rádia'' budou asi jenom v autech!!!

RomanP

no pokud bude kvalita digitálního příjmu stejná jak u TV tak osobně si myslím že rádia na digi nikdy nepřejdou.Kolem Pozemního vysílání TV bylo už dost hunbuku a ještě bude až se 30.6.2011 vypne zbytek analogu v republice. Možná je digitální příjem kvalitnější obrazově ale ti joudové co to mají na starosti si musí vybrat buď bude kvalitní obraz a bude to chytat ani ne polovina republiky a nebo bude analog a bude to chytat republika celá. Osobně mě to je již jedno koupil jsem druhý satelit takže mám na všech 4 televizorech kvalitní obraz a pozemní digi vysílaní přes settoboxy je mě u …