ten který je

Služební cesty

Dobrý den,zajímalo by mne zda má zaměstnanec nárok na diety když jezdí nepravidelně mimo místo svého výkonu práce do jiných měst provádět zakázky.Děkuji.

Nejlepší odpověď
Jakub

Obecně , sice platí Zákoník práce, ale rozhodující je tato klauzule zakomponovaná do pracovní smlouvy, případně jejího dodatku.

Zdroj: http://www.me­sec.cz/clanky/je­dete-na-sluzebni-cestu-spocitejte-si-cestovne/

Další odpovědi
standa

Zaměstnanec má na ´diety´ nárok vždy když je zaměstnavatelem vyslán na jiné místo výkonu práce než-li to které má v pracovní smlouvě… a nejčastějším případem tohoto „jiného výkonu práce“ bývá PRACOVNÍ CESTA
Ale získání náhrady často dokonce postačí i účast na školení ve vedlejším domě 🙂

Jaké náhrady zaměstnanci přísluší:

  1. jízdní výdaje,
  2. jízdní výdaje k návštěvě člena rodiny (při pracovní cestě delší než 7 dnů),
  3. výdaje za ubytování,
  4. zvýšené stravovací výdaje,
  5. nutné vedlejší výdaje.

ad 4) náhrady na stravování

Pokud pracovní cesta trvá:

  1. 5 – 12 hodin → 58 Kč – 69 Kč na den

b)12 – 18 hodin → 88 Kč – 106 Kč na den

Zaměstnavatel se může (ve svém vnitřním předpisu) rozhodnout jaká bude náhrada z daného rozpětí, ale výdy to musí být alespoň ta minimální částka