bojnik1

Služba Peer-to Peer co to je?

Co tato služba obsahuje a popř.jak se spouští v počitači.

Nejlepší odpověď
brillant

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pe­er-to-peer
https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=pe­er+to+peer&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest

Další odpovědi
Dochy

To není žádná služba. Jde o typ propojení. Služba závisí na konkrétní aplikaci.
Běžné spojení funguje systémem klient-server – klientská stanice se spojuje se servrem a požádá ho o splnění požadavku. Server odpoví. Např. WWW stránky – WWW bowser (klient) posílá požadavek na WWW servr pro konkrétní stránku. Server mu ji pošle zpět, klient Ti ji zobrazí. podobně máme FTP, DNS,…

Peer to peer – zde všechny zůčastněné počítače mají stejnou či podobnou roli. Např. přímá IP telefonie – stanice si jsou rovnocené a kterákoli může iniciovat hovor. (také ale funguje i IP telefonie přes server)
Torrent – také se počítače propojují přímo (ale existují servry s katalogy) a klient zpravidla požadovaná data stahuje a ta která má i poskytuje na vyžádání jiným klientům.

Emefej

Já pán, ty pán. Je to přesný opak síťové architektury server-klient. Přínáší řadu výhod, ale také mnoho bezpečnostních rizik. Pokud přesně nevíš o co jde, raději takovou síť nestav.