slunecni panel

potrebuji koupit slunecni panel na chatu,aby mi utah aspon notebook v noci asi tak 6 hodin,kde ho koupit v Praze, jaky a zakolik?_pouze kamenne obchody.
Doplňuji:
to uz vim,ale kde to mam koupit!!!!kamen­ny obchod

Odpovědi
Mapel

Sluneční panel na noc asi neseženeš. Ten se ještě nezačal vyrábět. Musíš mít nejdříve sadu akumulátorů a měnič z 12V na 230V a přes den akumulátory nabít slunečním panelem a v noci pak můžeš využít energii uskladněnou v akumulátorech.
Doplňuji:
Já jen když už jsem v místě bez el. proudu a budu investovat do panelu, tak už je minimum si udělat 23OV pro jiné spotřebiče pokud to nebude pod stan.

mosoj

Na notebook měnič nepotřebuješ, ale AKU který se bude přes den nabíjet ano + něco co zabraňuje zpětnému toku proudu do panelu (prodává se) nebo alespoň shotkyho diodu .

http://www.baterie-shop.cz/nabijecky-autobaterii-solarni-nabijecky-c-4_501.html

Najdeš nepřeberné množství.
Doplňuji:
Mají třeba v GES a podobných obchodech.