Toruk

Sluneční kompas

V kolik hodin slunce vrhá stín přesně na sever- v poledne? Kam ukazuje stín od slunce v 6, 12 a v 18 hod (letní čas)? Díky

Odpovědi
Výletník8

V pravé poledne místního času. To se od středního poledne liší podle data, střední poledne od pásmového podle zeměpisné polohy, totéž platí i pro směr stínu v určitý čas. Vymezená otázka tedy neposkytuje dost údajů na přesnou odpověď. Níže uvádím odkaz na jeden z řady zdrojů informací k tématu.

Zdroj: www.zemepis.es­tranky.cz/stran­ka/mereni-casu

_Anonimky_

Neke že na takový kraviny věříš?:-D