Lásenka

Slunce má vůči světovému rovníku nulovou deklinaci, co to znamená?

Nejlepší odpověď
hanulka11

to bude jarní rovnodennost

Další odpovědi
Drap

Magnetická deklinace je úhel mezi osou země a magnetickým polem.Nulová deklinavce , tedy je slunce je přesně proti zemskému rovníku.

Jirka P.

Přesně jak říká hanulka, znamená to, že je rovnodennost (jarní nebo podzimní). Deklinace je úhel od plochy obsahující rovník, pod kterým pozorujeme určitý objekt (tedy deklinaci 90 stupňů má polárka, 0 stupňů hvězdy, které vidíme na rovníku v nadhlavníku).

S magnetismem to nijak nesouvisí.

Zdroj: http://home.zcu­.cz/~kehar/as­trokoutek/slov­nik/slovnik4.html