zjentek

Složka nanesena na povrch potraviny nemusí být uvedena na jejích obalech, neboť není složkou potraviny?

Pokud je tekutý kouř přimícháván do potraviny jako její aromatizující složka, musí být uveden na obalech potravin stejně jako různé jiné přídatné látky (éčka), aby měl spotřebitel o přítomnosti tekutého kouře v potravině informaci.

To ale neplatí v případě, že je tekutý kouř nanášen pouze na povrch potraviny, neboť v takovém případě není složkou potraviny – a kvůli tomu se také tekutý kouř takto (nanášením na povrch) většinou používá.
Označování použití tekutého kouře na obalu potravin

tekutý kouř přimíchaný do potraviny – tekutý kouř je použitý coby aromatizující složka potraviny a musí proto být uveden na obalu stejně jako jiné přídatné látky (éčka)
tekutý kouř nanášený na povrch potraviny – není složkou potraviny a z toho důvodu nemusí být jeho použití uvedeno…

https://www.vi­talia.cz/clan­ky/uzeni-tekutym-kourem/

Mám chápat tak, že tento způsob označování složek výrobků z nařízení E-komise platí pouze pro tekutý kouře a už ne třeba pro kyanid, nikotin anebo ricin? Protože pokud složky nanášené na povrch potraviny nejsou součástí potraviny a tím pádem se o nich nemusím zmiňovat, tak jdu také podnikat v oblasti potravinového průmyslu a jsem schopen učinit lidstvo závislým třeba na sojovém rohlíku, když na to přijde. Tady jde o moc.. ;)

Nejlepší odpověď
anonym

Super otázka. Evropská unie nařizuje věci které tajně přitrkávají velkým korporacím a výrobcům potravin, jde o globální snižování dlouhověkosti a počtu obyvatel na zemi…za stovky let možná bude vše zase jako předtím, bez různých srač*ek, ale to na zemi bude o hodně méně lidí a nebude potřeba tolik potravinářské výroby, protože pokud by se mělo vše vyrábět zdravý pro talik krků, to možný prostě není, vše se musí vyrábět rychle, proto taky momentálně tolik sra*ček