Niikii

Složené cukry

Ahoj dělám referát na chemii-složené cukry,ale ani na wikipedii nic není ☹ halvně máme čerpat z internetu,ale já jaksi nemohu najít žádnou stránku,kde je toho minimálně na A4 ☹ Kdybyste něco našli budu moc rádda.Děkuji

Nejlepší odpověď
quentos

to chce najít běžnější termín. Složeným cukrům se spíše říká polysacharidy nebo složené sacharidy (v užším slova smyslu jsou pak cukry tzv. hydrofilní sacharidy, tj. sacharidy rozpustné ve vodě). Ty už se dají vygooglit lehce.

Další odpovědi
mosoj

Také se můžeš podívat na stránky určené diabetikům. Tam jsou jednoduché a složené cukry popsány velmi dobře včetně jejich metabolismu v těle.