Retko

Slovo odtazity??

Vim ze je to asi drzet odstup nebo tak neco, ale z jakeho slova to vychazi, a proc to nemuzu najit ve slovniku. :) Diky

Nejlepší odpověď
annas

Přesný význam příd. jméno odtažitý je pomyslný, abstraktní. Slovo zastaralé, v každém slovníku není uvedené.
Vytvořeno je od slovesa – táhnout, přidáním předpony od, tedy odtáhnout – změna kmenové souhlásky (h v ž) – tedy od + taž + itý.