Hammy

Slovo NICE.

Anglické slovo nice jako hezký/á se používá jenom u věcí nebo se dá používat i u lidí, jakože třeba: she's nice.

Nejlepší odpověď
quentos

ano, je to tak, jak říkáte (ověem oslovuji tím nyní pouze tazatele). Nice u lidí znamená PŘEDEVŠÍM milý či sympatický (tedy povahově), u věcí pak „hezký“. Není tudíž pravda, že znamená „obecně“ hezký – zas tak obecně ne. Když se vám zdá žena hezká (na pohled), je třeba použít pretty (taktéž u dětí), u mužů pak handsome.
Když se spletete, tak se ověem nic tak hrozného neděje, rodilý mluvčí se dovtípí.

Další odpovědi
Bedy

Nice znamená obecně pěkný, hezký, dobrý, dále pak milý od koho, dále příjemný, milý ,sympatický jako povahou, dále hodný na koho a též to znamená ohleduplný ke komu.

Zdroj: http://slovnik­.seznam.cz/en-cz/word/?q=ni­ce&id=Ndr5-1b2ODg=