BEAES

Slovo kotleta, co znamená a jaký má původ?

Nejlepší odpověď
anonym

Čtu-li „kotleta“ sbíhají se mi sliny.Kotleta je označována jako druh vepřového masa.
Doplňuji:
Samozřejmě že nejen vepřové,jak uvedla Hanulka a taky se říkává kotletka,které byly součásti vousu či účesu.

Další odpovědi
quentos

z německého Kotelett a tam se zase dostalo z původního francouzského côtelette, což znamená doslova „žebírko“. Viz zdroj (v němčině)

Zdroj: de.wikipedia.or­g/wiki/Kotelett

hanulka11

Kotleta (z francouzského côtelette, tedy „žebírko“, to původem z francouzského côte, resp. latinského costa, tedy „bok“, „žebro“) je plátek masa z boku zvířete poblíž páteře, zpravidla s kostí. Kotleta může být vepřová, telecí, jehněčí, řidčeji hovězí

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ko­tleta

anonym

Je to asi slovo převzaté z jiného jazyka,které znamená žebírko,nebo tak něco,a že by ta pánská ozdoba tváří byla taky žebírko?Ale tvar jako jehněčí kotletka -tak to má,že?