Monigue

Slovní úloha o pohybu-FYZIKA prosííím

Mám za domácí úkol úlohu z fyziky.Jde o úlohu o pohybu-střetnutí.Honza vyrazí z Jandova v 11 hodin rychlostí 6 km/h,ve stejnou dobu vyrazí z Kuřetína do jandova Jakub,který jede na kole rychlostí 27 km/h.Celkové dráha z Jandova do Kuřetína je 27 km. Za jak dlouho se setkají?? Nemůžu se nějak dobrat k výsledku :(
Doplňuji:
Vím že podobné se už řešilo,ale nejsem schopna si poradit s tim časem :( prosím nemohl byste mi nekdo napsat postup,pro lepší pochopení? :(

Nejlepší odpověď
brillant

podobné se tu již řešilo http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/matematicka-rovnice

Další odpovědi
Michal Kole

Ukázková úloha v každé učebnici fyziky a matematiky 🙂

Je dobré si to nakreslit na časovou osu, z grafického náčrttu je to snáze pochopitelné 🙂

Doplňuji:
Musíš si to převést na Základní jedntky