zjentek

Slota aneb čerti se žení. Stal se dnes tento model počasí jakýmsi pravidlem? Mají dnes čerti snad více důvodů k veselí?

Nejlepší odpověď
Kepler

Taky jsem si všiml, v letošní zimě už byl nezvykle vysoký počet větrných dnů. Zdá se že Emzák nerozdělil jen republiku, ale i Peklo. Čerti se divoce hádají. koho vzít do pekla jako prvního. Ale to počasí: budeme se muset smířit s tím, že takové výkyvy budou čím dál častější. Globální oteplení o sobě dává vědět čím dál důrazněji.

Další odpovědi
Gestas

Na Slovensku je Slota a u nás Nečas.

jirka F

Problém ovšem je, že žádné „normální“ klima neexistuje a navíc přesně neznáme dlouhodobé cykly. Proto bych spíš řekl, že současné klima je „rozkmitané“. Myslím ale, že dlouhodobě se klima překlápí směrem k ochlazení.

Zdroj:http://g.cz/budvar-34-otazek-odpovedi-o-tom-ze-nas-ceka-globalni-ochlazeni/