Mika47

Slohovka…

Zitra mame psat ve skole slohovku – liceni. Je to na tema moje oblibene misto a ja vubec nevim o cem psat… Psali jste uz neco takoveho? Kdybyh psala o svem oblibenem miste tak by to nebylo vubec zajimave a originalni… Chci psat o necem co se bude dobre licit ale zadne misto me nenapada… Prosim poradte nejake zajimave misto … Ja vubec nevim jak na to…

Nejlepší odpověď
Werwolfo

To já, když píšu slohovku, tak se nejdříve trochu inspiruju :) Třeba mojí oblíbenou knížkou nebo si přečtu různé povídky od různých autorů na internetu. Potom se snažím vymyslet si něco podobného nebo inspirovaného, ale snažím se, aby to nebylo úplně podle toho. (autorská práva) Líčení? Myslíš líčení příběhu a ne, když se někdo líčí? :D Tak mě napadá vylíčit třeba jak to vypadá, když se procházíš po nějakém tržišti.. Třeba v Maroku. Můžeš líčit jak vypadá obydlí, lidé co tam žijí a prodávají, zboží, různé zvláštnosti a tak.. Můžeš zkusit se k něčemu přiklonit i z jiného úhlu :) Třeba koukat se na věci z pohledu bezdomovce nebo boháče.. Přeju ti hodně štěstí, my jsme nedávno psali povídku na téma: Proč se rajče červená? :DD

Další odpovědi
kamila44444

Ano, už jsme to také psali, ale vůbec si to nepamatuji. Tady ti posílám stránky, které ti opravdu pomohou! Já se podle nich také řídila, ale dej pozor, aby jsi to neměla zcela stejné. Učitel/ka si to může vyhledat a máš po srandě. Vždycky si kontrolují slohovky podle pár internetových stránet, kde je největší pravděpodobnost opisování :) Ale neměj strach!! Já podle toho už dělala hoodně slohovek :)
http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/me-oblibene-misto-v-alpach.html
http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/me-oblibene-misto-staj.html
http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/me-oblibene-misto-2.html
http://www.cesky-jazyk.cz/slohov­ky/liceni/me-oblibene-misto-3.html
Doplňuji:
Vyber si nějaké místo, které umíš dobře popsat

mezara

To jsme asi před měsícem psali taky. Úplně stejné téma. Nejlépe se líčí nějaká krajina. Já si vybrala obrázek z dovolené v tatrách a co na tom, že už se tam nikdy nepodívám. Učitelka to neřeší, dostala jsem jedničku.