RockGirl

Sloh-reportáž

Prosím, najde se někdo ochotný, kdo by mi poradil se slohem- reportáž, téma: den ve škole … má to být sloh na A5 a nevím si rady, stačí i třeba jen osnovu :) potřebuju to na zítra

Nejlepší odpověď
Led_

úvod- ranná príprava do školy, cesta

  1. časť- škola, opis, spolužiaci, kantori, školník? :)
  2. časť- vyučovacia hodina, prestávka
  3. obed-
  4. škola poobede-

záver- koniec vyučovania, hurá!, cesta domov

už len to rozpísať, ale to robiť nebudem…

Další odpovědi
annas

Určitě víte, že jde o vaše očité svědectví, máte vyvolat názornou představu prostředí – jaký přímý přenos, živě a zajímavě vylíčit skutečné dění. Popisujete jako byste prstředím procházel – popis dynamický nebo statický.

Osnovu nebudu formulovat, ale jen náznak.

Jeden den ve škole

  1. Úvod – cesta do školy – nic neobvyklého se nepřihodilo, v 7.45 h jste vstoupil do školní budovy, vešel do šatny – ruch, přivítání se se spolužáky, jdete do učebny … .
  2. První vyučovací hodina – čeština – zkoušení, opakování učiva, nová látka. Konečně zvonek. Očekávaná přestávká – přenístění do odborné učebny, plné chodby mladších i starších studentů, míjíte se, nevšímáte, spěcháte, sníst svačinu, . vstupuji do odborné učebny – nepořádek kolem koše, špinavá tabule ..
  3. Hodina anglického jazyka …

5.. Podle rozvrhu mám dnes krátký den, oběd a domů

6. Závěr – opět jeden den za námi. Opouštím školní budovu Opět za mnou další den, zdánlivě stejný, ale přece jiný … je blíž k prázdninám, které jsou vlastně nejkratším obdobím školního roku

Jedna z možností – zachytit dění v hodinách, přidat něco zajímavého, třeba hlášení školního rozhlasu, nedáváte pozor, sedíte vzadu, píšete DÚ do … Může přidat rozhovor se spolužákem.

Další možnost – procházet budovou školy , vložit rozhovor třeba se spolužákem, co se mu líbí nebo nelíbí. …

www

Sice je to DÚ, ale aspoň trošku:
Vyučování začíná a končí, jsou hodiny, přestávky, oběd, ty jsi reportér. Zajímáš se tedy o celý průběh a výsledek sepíšeš včetně všech svých postřehů, názorů a můžeš obohatit např. i názory ostatních.
Doplňuji:
Více Google, reportáž
cs.wikipedia.or­g/wiki/Reportáž

Led_

annas, veď som si papier zakrývala rukou, ako sa to podarilo opísať?

annas

Led – také jsem si říkala, že jsem uvažovaly stejně. Doufám, že to zase neschytám, že umím jen opisovat … 🙂

Led_

Môžem miestoprísažne prehlásiť, že nechodíme do rovnakej triedy a počas písomky sme sa ani nevideli, ani naše úlohy.
podpísaná Led_