Shady

Šlo by vyrobit takové noční vidění, aby se barevné spektrum více podobalo realitě?

Nejlepší odpověď
anonym

V zásadě ne – je-li málo dopadajícího světla, zřetelnost barev se ztrácí. Musel bys tedy ´hodně´ přisvítit (bílým světlem) a tím by už nešlo o noční vidění.

Další odpovědi
Dochy

Hraje se o „každou hrst“ fotonů. Dělit je podle barev znamená další ztráty.
Přisvětlení jak popisuje LED je použitelné jen pro krátké vzdálenosti (bezpečnostní kamery v domech, nebo u domácího telefonu před vchodem) a je zas protivníkovými prostředky pro noční vidění výrazně viditelné. Pro skutečné noční vidění se používají systémy, které využívají zbytkové světlo (hvězdy, měsíc) či infračervené záření (zde už mluvit o reálných barvách vůbec nemá smysl).

led

Nočnej, alebo dennej realite?
Nie je problém prisvietiť si v tme, aby bolo ako cez deň.
V prvom rade si treba uvedomiť, prečo sa používa „nočné videnie“ a nie jednoducho prisvietenie bielym svetlom pre „denné videnie“.
Užívateľ „nočného videnia“ nechce byť videný, preto používa ako zdroj svetlo, vyžarujúce lúč v pre nás neviditeľných frekvenciách. Vzhľadom na požadovanú „neviditeľnosť“, zložky bieleho – viditeľného svetla sú potlačené. Z toho dôvodu aj videný obraz v prístroji je zjednodušený v odtieňoch monofarby, akoby nám svietil, miesto striebornej Luny, akýsi sivozelený Mesiac…

mosoj

Nikde není napsáno že takový přístroj neexistuje. To co je veřejnosti přístupné je zoufale zastaralé !!! Já si myslím že existuje ale je velmi drahý.

Vidění je založené na odrazu světla od pozorovaného předmětu. Musí tedy existovat nějaké množství světla které se od předmětu odrazí. Na volném prostranství je světla dost, buďto od světelného smogu nebo od hvězd na obloze.
Přístroje pro noční vidění, tak jak je známe my obyčejní smrtelníci, nefungují v absolutní tmě. Podzemí sklepy a pod. Tam se musí přisvětlovat infradiodou, která je samozřejmě dalším přístrojem vidět.
Na tomto principu by tam nefungoval ani ten nejdražší přístroj!!

Děda Louda

Zcela přesně a jednoduše to vysvětluje známé rčení o tom, že potmě je každá kráva černá.