Q

Šlo by roztavit led v okapu elektřinou?

Nenapadne náhodou někoho šikovné (nikoho nezabíjející) zapojení elektrického okruhu tak, aby mohl roztát led v pozinkovaném okapu??
Doplňuji:
Uff svářečka??? Na 220 nebo 380? Krom toho očištění, aby to mělo kontakt… Hmm… jako ženská si na tohle netroufám, zkuste borci dojít na něco rozumnějšího… Doporučení hasičů ve smyslu zaplaťte si soukromou firmu (cca 20–30tisíc za úklid střechy) mi jako ženský samoživitelce tak nějak nevyhovuje---

Nejlepší odpověď
fortin

Pane ztráty použitím svářečky by byly větší než užitek, ale můžete to zkusit. Jestli máte tak dlouhý silný kabel, okap použijte k uzavřenému el. okruhu.

Další odpovědi
vecernice

Nevím jak se to píše,ale prý se to dělá triodýnou,ale kde ji vezmete to nevím.Asi taky nebude levná.

elektrikář

Na rozmrazování okapů a dešťových svodů a zamrzajících vodovodních rour jsou topné kabely mají čidla která je spouští jen za mrazu se svářečkou by to bylů pěkný požár celého domu.