poličkofil

Šlo by koupit Somálsko?

Ahoj,
co zabraňuje bohatým státům či občanům, aby si nekoupili například Somálsko?
Jako je chudý, berte to spíš jako příklad.
Co by zabránilo Číně, aby prostě koupila všechny banky?
Antimonopolní úřad?
Světová banka?
Děkuji za odpovědi

Odpovědi
anonym

Proč by někdo kupoval Somálsko když tam nic není ? Pochybuji že by to šlo .
Somálsko je v současnosti zhroucený stát, existuje pouze formálně, nemá uznávanou vládu a je rozdělen na několik regionů, které jsou v rukou vlád mezinárodně neuznaných republik.
Čína nemůže koupit všechny banky protože je majitelé nenabízí k prodeji ,
proč by se majitelé bank zbavovali zlaté slepice co nese zlaté vajíčka ?

cochee

Ke koupi musí být dva. Kupující a prodávající. Kdo prodává Somálsko? Jinými slovy, kdo je vlastníkem Somálska? Nelze totiž prodávat něco, co prodávajícímu nepatří. Už jsi slyšel, že by byl prodán jakýkoliv stát, myslím tím současný stát, ne nějaké středověké panství?

dopl. pro kelley: to sice ano, ale pár ostrovů není CELÝ nezávislý stát.

kelley

cochee: ale několik řeckých ostrovů do soukromých rukou nedávno prodáno bylo…