izie999

Sliby ČSSD

Potřebuju vedět do školy,co ČSSD slibovala voličům.

Nejlepší odpověď
ReHu

Důležité je, že sice se mohou zavázat a něco slíbit, ale nikde není, JAK toho všeho dosáhnout.

Také projdi město, ty nejzákladnější sliby jsou na billboardech.

Zavazujeme se:

  1. Zvýšit dostupnost a kvalitu zdravotní péče zrušením poplatků a obnovením 3 dnů nemocenské
  2. Zavést protikorupční balíček
  3. Podporou veřejných i soukromých investic a efektivním čerpáním evropských fondů obnovit hospodářský růst a vytvořit nová pracovní místa
  4. Ze zisků ČEZ vyplatit 2.400 Kč seniorům a zvýšit mateřskou
  5. Úsporami a spravedlivějšími daněmi snížit tempo zadlužování státu do roku 2013 na polovinu

Nedopustíme experimenty ODS a TOP 09:

  1. Zavedení výpovědi bez udání důvodu
  2. Privatizaci nemocnic, zdravotních pojišťoven, důchodového systému a placení za 160 nemocí
  3. Zavedení školného na státních vysokých školách
  4. Snížení podpory rodinám s dětmi
  5. Zvýšení spodní sazby DPH a tím zdražení každodenních potřeb lidí

ČSSD pro účinný boj s krizí

  1. Obnovíme hospodářský růst a vytvoříme nová pracovní místa podporou domácích veřejných i soukromých investic v oblasti dopravní infrastruktury, energetiky a ochrany životního prostředí.
  2. Udržíme kupní sílu obyvatel stimulující hospodářský růst; nedovolíme zvyšovat spotřební daně zdražující zboží a služby každodenní potřeby.
  3. Zaručíme maximální efektivitu čerpání peněz z fondů EU na podporu malých a středních firem.
  4. Podpoříme využívání obnovitelných zdrojů energie, dostavbu a modernizaci jaderných elektráren a rozumnou výstavbu elektráren na zemní plyn.
  5. Předložíme novou Strategii rozvoje České republiky s cílem dostat do roku 2025 ČR na úroveň prvních deseti nejvyspělejších zemí EU.
  6. Podpoříme důstojné mzdy za dobrou práci, včetně pravidelného zvyšování minimální mzdy nejméně o 500 Kč ročně.

10 závazků ČSSD proti korupci:
Korupce ohrožuje podstatu demokracie a podkopává důvěru občanů v právní stát. Proto musí být boj s korupcí prioritou každé vlády, která to s demokracií myslí vážně.

  1. Zpřísníme zákon o střetu zájmů a zavedeme zákonná pravidla regulující lobbing.
  2. Změníme systém zadávání a kontroly veřejných zakázek s cílem posílit jejich transparentnost a efektivitu vynakládaných prostředků.
  3. Zabráníme fi rmám s neprůhlednou vlastnickou strukturou v účasti na veřejných zakázkách; zakážeme anonymní listinné akcie na majitele.
  4. Zavedeme povinné internetové aukce pro nákupy zboží a služeb ve veřejné správě.
  5. Celý průběh veřejných zakázek bude povinně zveřejňován na internetu.
  6. Prosadíme zdaněné a transparentní odměňování ústavních činitelů.
  7. Zavedeme majetková přiznání pro majetky nad 10 milionů korun.
  8. Obnovíme u policie činnosti, které vykonávala fi nanční policie.
  9. Zasadíme se o naplnění účinnosti zákona o státní službě.
  10. Očistíme systém justice od skandálních praktik poslední doby a vrátíme mu věrohodnost a autoritu.

ČSSD pro kvalitní a dostupné zdravotnictví
České zdravotnictví se nesmí stát byznysem, ale musí zůstat kvalitní službou českým občanům a pacientům.

  1. Obnovíme vyplácení nemocenské v prvních třech dnech nemoci a zrušíme „julínkovské“ poplatky u lékaře a v lékárnách.
  2. Urychlíme rozsáhlé investice do modernizace nemocnic, které zvýší komfort pacientů.
  3. Omezíme lobbing farmaceutických společností neúměrně prodražující ceny léků a v každé lékové skupině zachováme 1 lék bez doplatku.
  4. Vytvoříme 12 000 nových pracovních míst ve zdravotnictví a v sociálních službách.
  5. Zavedeme veřejně přístupný systém sledování a hodnocení kvality zdravotní péče a jednu státní zdravotní pojišťovnu.

ČSSD pro podporu rodin s dětmi
Zlepšíme situaci dětí a rodičů, kteří se o ně starají. Refor ma, která proběhla za bývalé vlády ODS, zvýhodnila pouze nejbohatší vůči všem ostatním.

  1. Nedovolíme snížení mateřské.
  2. Podpoříme obce při rozšiřování míst v mateřských školkách a veřejné služby pro děti do tří let (jesle).
  3. Zavedeme povinný bezplatný rok předškolní výchovy.
  4. Zavedeme nové výhodné úvěry a novomanželské podpory pro získání nového bytu či rekonstrukci stávajícího.
  5. Pro děti, které nedostávají od určeného rodiče soudem stanovené výživné, zavedeme institut náhradního výživného; dlužnou částku bude vymáhat stát.

ČSSD pro důstojné stáří
Naše země dosud vydává na důchody mnohem méně, než je evropský průměr. Zvyšování důchodů musí respektovat skutečný růst životních nákladů.

  1. Chceme státem garantovaný důchod a jeho každoroční valorizaci.
  2. Důchodcům vyplatíme mimořádný třináctý důchod ve výši 2400 Kč z dividend ČEZ.
  3. Zavedeme minimální důchod pro samostatně žijícího důchodce ve výši 1,2 násobku životního minima.
  4. Podporujeme dřívější odchod do důchodu u rizikových povolání.

ČSSD pro férové daně
Chceme spravedlivý a solidární daňový systém. Odmítáme daňový ráj pro nejbohatší.

  1. Zrušíme rovnou daň a zavedeme daňové pásmo ve výši 38% pro měsíční příjmy nad 100 tisíc Kč.
  2. Obnovíme společné zdanění manželů.
  3. Zavedeme dědickou daň u dědictví velkého rozsahu (nad 15 mil. Kč).
  4. Budeme tvrdě a důsledně bojovat s daňovými úniky a zasadíme se o silný tlak EU na zrušení daňových rájů.
  5. Zavedeme přísnější regulaci hazardu.

Další odpovědi
Lotty

Jak se říká:„Na internetu lze nalézt vše, jen to chce hledat.“
Odpovědi najdeš na níže uvedeném zdroji.

Zdroj: www.cssd.cz/vol­by/volebni-program/?o=maly

anonym

podstatná část programu cssd byla na billboardech 😁, nezapomen do sveho referatu vsechny billboardy uvest, to bude teprve počteníčko … hadam ze bod cislo se fakticky jako vzdy zvrhne v 1./ „jako vzdy pujdeme agresivne pravici po krku a budeme sliboval nesplnitelne, protoze na to mame zaludek a to je nase vyhoda“

… kdo vi, mozna maji v programu i nejake dalsi body ale priznam se ze nemam silu cist vyplody „ministerstva pravdy a propagandy“ 🙂