Mirdas

Šli odsouzenci v Gulazích dobrovolně do první linie 2.světové války ?

Četl jsem o tom v knize, kde se dobrovolně hlásili bojovat za vlast, která je odsoudila mnohdy za nic do nelidských podmínek.
Co je k tomu vedlo?

Nejlepší odpověď
led

Títo „dobrovoľníci“ idúci do trestných práporov mali šancu, ak prežijú, dostať slobodu a stať sa jednými z mnohých budovateľov komunizmu. Tieto jednotky potom nastupovali do prvých najnebezpečnejších línií, kde úmrtnosť bola najvyššia. Treba si uvedomiť, že v gulagoch boli aj vlastenci, nielen zločinci a politickí, napríklad vojaci odsúdení v " Stalinových čistkách", tí sa hlásili ako prví a vojnu mnohí končili ako velitelia vo vysokých funkciách. V mnohých prípadoch to robili aj pre svoje rodiny.

Další odpovědi
anonym

Co je k tomu vedlo?
Naděje a sliby.
A možnost zapojit se do bojů, proti Německu, které bylo přecejen ještě méně ´oblíbené´, než sovětský režim.

mojitek

dobrovolně?? To jsou jenom lži. Do první linie byli nasazováni kriminálníci,od­mítnutí znamenalo trest zastřelením,stej­nětak ústup.Navíc byli nadopováni vodkou,samogonkou nebo jiným drijákem