Avatar uživatele
jirka F

šli jste někdy za bouřky domů ? a báli jste se ?

šli jste někdy za bouřky domů? a báli jste se? já teda jsem to jednou zažil šel jsem od pana doktora a najednou za sebou vydým černý mraky jako uhel jak jsou rychlý říkám si ale jsou to jenom mraky tak jdu dál a najednou za mnou zahřmí a blískne se tak začnu rychle chodit a říkám si už abych byl doma a najednou začal strašný slejvák a vedle mě těsně prásk blesk do země až jsem strachem nadskočil ale nakonec to byla rychlá bouřka takže se jenom přehnala ale teda to jsem se tenkrát lekl.

a co vy jaké máte zkušenosti s chozením pěšky za bouřky a báli jste se taky nebo jste ještě za bouřky nešli.
Doplňuji:
třeba když jste to nečekali třeba z práce když jste šli domů nebo z něčeho jiného

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, bolak, gagaga, marci1 před 3277 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

c) ne ještě nikdy jsem nešel za bouřky domů

Za bouřky zásadně domů nechodím. Vždy zůstanu venku v průtrži mračeni a nechávám kolem sebe mlátit blesky.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
suaeda

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

Doplňuji:
Ano. Už mne párkrát buřina někde chytla na cestě když jsem šel nebo dokonce jel jak na kole či motorce. Někdy to člověk nestihne včas domu.
Nejhorší to bylo před lety na vojně při strážní službě. Kolečko obchůzky (muničák ve Vrběticích), kde se chodilo mezi ploty trvalo asi 3 hodiny. A když v noci přišla bouřka a občas uhodilo do plotu, který ve tmě pěkně svítil, tak to nestálo za nic. Pomyšlení na odhození kvéru a padnutí někde do dolíku bylo hodně přesvědčivé.

Upravil/a: suaeda

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

Domů – nebo i jinam…
😉
Už su na světě dost dlouho na to, aby mne potkaly desítky (možná stovky) bouřek – a přede si nevyhloubím tunel, nejsu krtek…

Pohybovat se za bouřky venku je nebezpečné jen za určitých okolností – běžně se nic neděje…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bolak

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

Ne, bát se bouřky je přesmíru iracionální. Já se nebojím, a nikdo z mého okolí taky ne, dokonce jsem kdysi vymyslel malým dětem mojí kamarádky takovou říkanku, aby si pamatovali co přesně mají dělat když se žene bouřka. Aby je neovládl strach a nezmatkovali, bylo to asi nějak takhle:

„Když uvidíš blesk,
a hned na to zahřmí hrom,
utíkej se schovat,
pod nejbližší strom..“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

Šla jsem, jelikož bouřka přišla tak rychle, že se nedalo předpokládat, že mě zastihne. Bouřky se bojím, takže hodně nepříjemný zážitek. Bouřka je nejlepší doma, při zavřených oknech a ještě se trochu bojím. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

Ano a ne jednou. Domů i z domu. Proč bych se měl bát. Pokud člověk zachovává jisté základní zásady, tak se bát nemusí. Riziko se minializuje a pravděpodobnost nebezpečí je nepatrná.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

a) ano už jsem několikrát šel za bouřky domů

…a taky jsem u toho jezdila na kole,a jednou mě tak dobouchaly kroupy,že jsem měla pěkné modřiny,to jsme tehdy byly s mamkou za městem na ostružiny nebo na co.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
jirka F

jo no je to hodně nepříjemný jít takhle venku za bouřky já když jsem taky doma tak se bojím míň než když jsem venku ale to je asi pochopitelné že venku se víc bojí lidi než doma.

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

bolák >>> za Rakouska se říkalo: „Eichen weichen, Buchen suchen“ = „dubům se vyhýbat, buky vyhledávat“ :D

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Bolaku → ta říkanka je geniální…
😉
Ještě jsi měl vymyslet nějakou o krokovém napětí.

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Klidně ti jednu z fleku vymyslím:

„Když uvidíš spadlý drát,
dělej kroky jako čáp.“

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gagaga

" bolak na nej stejne šláp "

před 3277 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek