orestez

Šli byste žoldovat? Nemít volno, když jiní oddychují, potit krev na cvičeních, zatímco kamarádi zahání žízeň?

Ostatní zahání žízeň v hospodách, nebo se modlí v kostelích, dělají na počítači, milují manželky a jejich kamarádky, nebo smrdí při uzení, neví dopředu zda nepřijde rozkaz který změní všechny jejich plány? Co nutí tyto mladé lidi odcházet jinam, utíkat? Jejich hledání čím jsou, čím budou a snaha naplnit poslání řečené třeba protestantským knězem a jejich dogmat? Když v mládí neví, čím jsou, hledají se v polosektách či politických uskupení, tam je jim dobře, protože tam poznali pravé přátele a snad lásky a pravdu?

Hodně lidí z Moravy znenadání odletělo do USA. Začínali tam jako uklízeči, r. 92 – 96. Jedněm v církvi řekli že musí opustit vše, i rodiče. A co mají, to rozdají. Ale oni ti kluci nic neměli. Měli zde vztahy. A někdo jím řekl, že když se vzdají všeho, tak dostanou poklad, který moli nesežerou.

Oni vedoucí těm odevšivším klukům zapomněli říct taky, že nikam nemají odcházet. Ze slov Bible, kdyby některý prorok řekl hle, tam je spasitel, ( v Kalifornii) neposlouchejte ho.
Tudíž není nutné dělat mise pod rouškami humanismu.
Jestli se vám moje otázka nezdá, nebo její popis, můžete si ji pro sebe smazat. Ale jsem proti zneužívání mladých lidí různými sektami. A armáda, pokud jí věnují víc, kategorii sekty splňuje. Něco za něco. Ty budeš včela, nebo kázat evangelium mnoha lidem a dostaneš se do nebe. Nebo si najdeš se svou slabou povahou něco jiného… chránit něco až do Afghánistánu.

Nejlepší odpověď
Hlada

Armáda nemá se sektou ani náboženstvím vůbec nic společného.
Muži jsou obecně bojovníci, někteří víc. K boji jsou vychováváni od dětství. Jako hračky se prodávají zbraně, boj se popisuje v kultuře. Literatura, divadlo, film, obrazy. Provozují se různé bojové sporty. Mnozí sbírají vojenskou techniku, opravují bunkry. Některým je armáda tak blízká, že si ji zvolí jako své povolání. Nic hlubšího v tom nevidím. Možná vyšší ohodnocení než v běžném zaměstnání.

Další odpovědi
led

Váš nepriamy útok na činy a nedávnu smrť 3 českých vojakov v Afganistane na záver dlhého „zamyslenia“ prepletený blábolmi je scestný.
Treba si uvedomiť, že služba v armáde ČR nie je podmienená náboženskými pravidlami. Prečo sa ľudia hlásia do armády, nie je len túžba hrať sa so zbraňami, zbaviť sa svojej prebujnelej energie na cvičiskách, nechať armádu, nech sa postará o vašu budúcnosť bez strachu, z čoho budete zajtra žiť… K vašej službe v zahraničnej misii musíte dať svoj dobrovoľný súhlas.
Služba v zahraničných misiách je podmienená aj politickými záujmami vlády ČR.
Ak pozriete na činnosť týchto misií, ide hlavne o zdravotnú pomoc, o ženijnú spoluprácu pri odmínovavaní území a strážnu nárazníkovú ochranu civilného obyvateľstva.
Nie je to len otázka peňazí, ale aj ľudského uvedomenia týchto „misijných“ vojakov.

agentpv

Já mám pocit že žoldáci (aspoň ty co znám) mají volna a oddychu dost a zahánějí žízeň daleko víc než já. Je pravda že na misích to mají dost těžké a jde jim o život, ale zato si pak každý koupí byt a má několik měsíců na zotavenou …

orestez

@Hlada Néééé! Ty seš teda klobouk.

Hlada

V tom případě nerozumím řeči tvého kmene.