Máte zajištěné každodenní pečovatelky a syna potřebujete jen 1× týdně na vykoupání a přísun hotového jídla z restaurace. Sem tam, jen občas, vytření podlahy. Bydlíte od sebe cca 2 km vzdušnou čarou. Považovali byste sebe za velký balvan zátěže pro syna? Jako velkou přítěž? Šli byste ve svých pouhých 66 letech do Domova důchodců, když by si to syn přál? Podotknu, že jsem tam už byla, ale po 2 měsících jsem utekla. Nebylo mi tam vůbec dobře mezi lidmi o 30 let staršími, než já.
| Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? GM, cappuccino před 24 dny |
Sledovat
Nahlásit
|
Rozhodně ne. Raději bych si zaplatila služby, aby mi poskytly pomoc doma.
Dokonce i charitativní organizace, jako Červený kříž, poskytují domácí
péči.
Je známo, že v rodině bývají vztahy vždycky nějak složitější.
S cizími lidmi si umíme nastavit pravidla lépe.
Viděla jste film Teroristka, v hlavní roli s Ivou Janžurovou? Učitelka na
penzi se rozhodla zabít člověka, který všem v obci dělal ze života
peklo. Když se svěřila kamarádce, ta řekla: “Ale pak tě zavřou do
vězení. “ Ona odpověděla: “Horší než v domově důchodců to tam
nebude. “:-D
| 0 Nominace Nahlásit |
Ne. Ostatně, dnes se na místo v domovech důchodců čeká i několik let a pochybuji, že by nedali přednost někomu staršímu v horší situaci.
| 0 Nominace Nahlásit |
Pokud bych byl soběstačný a svéprávný (což většinou v tomto věku lidé jsou), tak to nedává smysl. Jsem svým pánem. Ale pokud jste tam už byla, zřejmě s vámi něco není v pořádku, že. Nepopsala jste nejspíš celou situaci.
| 0 Nominace Nahlásit |
Zkusenost z domova jste si uz udelala, takze asi vite nejlip, jak to tam
chodi.
Nepisete, jake mate omezeni, ale nejspis potrebujete pomoc pri kazdodennich
cinnostech?
Chapu, ze pro Vaseho syna je to velka zatez a nedela to dobrovolne. Ktery mlady
muz rad koupe svoji matku? Jeho pomoc nemuzete brat jako samozrejmost.
Tam bych zacala: nasla bych si pecovatelku, ktera pomuze se vsim, co je
treba.
Nejaka studentka by Vam mohla 1 tydne prijit uklidit. Podivejte se na Facebook,
tam se takove sluzby nabizeji.
Co se tyce jidla: to je asi to nejjednoussi. Bud vyuzit socialni sluzby nebo si
objednavat pres donaskovou sluzbu Rohlik apod. Pocitac mate.
Spis poproste syna, at Vas podpori ve vyuzivani ruznych aplikaci,nebo at Vam je
sam najde. Namisto koupani by Vas mohl syn podporit financne.
Je mozne, ze se casem Vas stav zlepsi a budete samostatnejsi.
Ten domov bych videla jako posledni vychodisko, kdyz uz to nepujde jinak.
Doma je doma!
| 0 Nominace Nahlásit |
Ano, považovala bych se za velký balvan, pro své děti.
NIKDY bych nechtěla, aby cítily, měly povinnost se o mne starat. Pokud bych
se nezvládla o sebe postarat, uvařit si, uklidit… využila bych
sociálních služeb (denní rozvoz obědů, úklid, dopomoc při mytí,
úklidu, drobný nákup, doprovod/odvoz k lékaři či na úřad).
Děti mi rády pomohou, se vším, ale zatím to nepotřebuji a NEŽÁDALA BYCH
JE. Jen větší nákup, snad.
Pokud nebudu moci (bude mi 67), půjdu do domu s pečovatelskou službou.
Případně bych šla do domova důchodců 😉
Se zdravotními problémy a neschopností sebeobsluhy, je možné i jiné
řešení – sociální lůžka, v k tomu určených zařízeních. To není
levné, ale tam pomůže příspěvek na nemohoucnost (vyřizuje se. v rámci
PÚ).
Zatím, ještě pomáhám dětem já. Vozí mi v pátek vnoučka.
Ráda vařím, tak je často pozvu, na nedělní obědy, kolem svátkú,
narozenin…
CHODÍM, mezi lidi, mám přátele, chodím na 3 h do práce.
S dětmi se vídám, někdy víc než je zdrávo 😄 Samy se stále ptají,
jestli něco nepotřebuji… Vzájemně si pomáháme… Zeťáci se
„chlubí“, že mají prima tchýní 😄 Asi je „utáhnu“ i na lásku,
která prochází žaludkem… Stále mně tahají někam na výlety a akce
v místě, okolí. Stále mne „hlídají a kontrolují“ (zdraví není
úplně nej, ale mysl veselá…).
Upravil/a: da ny
|
1Kdo udělil odpovědi palec? cappuccino
před 23 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Zatím to bohudíky neřešíme. Jsme oba přes 80 (83 a 86) a zatím to zvládáme doma. Pomáhá dcera, i ošetřovatelka na pár hodin. Také syn, občas přijde na delší dobu. Dost starostí je s poměrně velkou zahradou, ale zatím o.k. Tam už se v podstatě jdu jen občas projít a pokochat když do všechno kvete a tento rok, pokud nepřijde nějaká kalamita se rýsuje výborná úroda třešní, višní, jablek, hrušek i kdoulí. Nevím, jak rakytník, tam zatím vidím jen nějaké náznaky plodů. 🙂
| 0 Nominace Nahlásit |
Ahoj pusinko. Syna vydědit, doma se zařídit podle svého (viz rady ostatních). ☝☝☝
Nakonec vše odkázat tomu, kdo se postará rád, tak nějak přirozeně (a že jich najdeš, když budou vědět, že budou za soucit nakonec i oni obdařeni).
|
0
před 23 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Nelze jednoznačně odpovědět. Každý je nastaven jinak a ani ty domovi
důchodců nebudou všude stejné. Ale pokudbych měl problém i s osobní
hygienou, asi bych o tom uvažoval. A pokud by mi nevyhovoval jeden domov
důchodců, zkusil bych další v okolí (samozřejmě pokud jsou).
Nicméně třeba já nejsem zas tak moc fixovanej na jedno prostředí,
většina lidí by s tím asi měla víc problémů než já.
|
0
před 23 dny
|
0 Nominace Nahlásit |
Záleží jak je synátor vytížen pokud buduje kapitalismus v Česku je
také názor, že není povinnost dětí pomocí rodičům možná je to jenom
slušnost.
Byl proveden průzkum v 25 zemích EU výsledek, existuje silný předsudek
proti starším osobám.
To na př. komunistická Čína respektuje starce pro jejich moudrost v Indií
se před staršími klaní v Africe mají moudré vůdce. Vietnamská komunita,
oddaný syn slouží rodičům, když jsou doma projevuje úctu když se o ně
stará projevuje radost.
@ pusinka50
Vždy jde o úhel pohledu.
Váš je – přítěž, balvan, pocit křivdy, nevděk… Synův – budete
v bezpečí, dostane se Vám potřebné péče a pomoci. Máte s kým
komunikovat, mluvit… Napadlo Vás, že mu nemusí být příjemné pomáhat
matce s mytím…?
Nikdy bych nechtěla děti ZATĚŽOVAT, a vydírat citově, nějakými
„povinnostmi“, vůči mně. Děti, dospělé, mají někdy samy co dělat se
sebou, mívají rodinu, děti…
Pracovala jsem, jen 5 let v LDN (+ sociální lůžka), vím, čeho byli
klienti „schopmí“ – jejich odpor, naschvály, trucy – po čase si
zvykli, byli fajn a vždy tam našli někoho, s kým si porozuměli, sdíleli
pokoj. I rodiny byly různé – od těch s pocitem výčitek, že se nemohou
postarat o maminku. Mamince 72, dceři přes 50 (sama dost nemocná), doma
dceru s přítelem a miminem.....
V domech s pečovatelskou službou (hradí se služby), je člověk sám, jako
v garsonce, se svým nábytkem 😉 Nárok, pje od 60 let věku s ohledem na
zdravotní stav (různá priorita).
V nedalékém městysu je i domov důchodců, také LDN, sociální lůžka, a
zařízení pro pacienty s Alzheimrem, demencí aj. TAM se lidé těší!
Pořádají různé akce, jezdí i na výlety, v rámci ergoterapie
vyrábějí různé výrobky, povídají si, zazpívají, popovídají. Mívají
i taneční večery, přijedou za nimi zpěváci, herci… ŽÁDNÁ
„pdkladovnaŮ!
A můžu Vás ujistit, že mnohé 80 "bábinky“, jsou duchem mladší, než
ty 60 leté!
Nejsou zavřené samy doma, mají dostatek inerakce s okolím…
A často se projeví i povaha člověka…
@zjentek: Proc hned vydedit syna! Proto, ze nechce koupat svoji mamu? Ukaz
mi, kolik chlapu by tohle dalo? Takovou peci muzes vyzadovat spis od dcery, nez
od syna! Ale ani kazda dcera tohle dneska uz nezvlada. Deti maji vetsinou sve
vlastni rodiny a jsou plne vytizene. Jejich deti maji ruzne krouzky, sport atd.
a rodice je po praci vsude rozvazeji, jsou v jednom kole.
Myslim, ze mas moc prisna meritka!!
V dnesni dobe mame nastesti takove sluzby, ktere se o nemocne lidi
postaraji.
Koupal ty jsi nekdy svoji matku?
A pokud Vam to finance dovoli, uvazujte o zakoupeni robotickeho vysavace. Nektere i vytiraji.