DusanOrlik

Slevněné zboží neexistuje?!!

Jaký mají všichni důvod zdražovat?Víte jak?Prostě dám příklad:Sušenky BeBe jsme mohli 10.7. 11.30Kč 20.7. jsem je viděl za 12.30Kč a včera za 13.Kč.Takže vlastně žádné slevy neexistují-pouze samá zdražování…
Doplňuji:
Já uvádím příklad,všechno se zdražuje:
Rohlíky: Rok 2008 1.50
Rohlíky: Rok 2009 2.00
Rohlíky: Rok 2010:2.50
Rohlíky: Rok 2011:3.00???

  • Samozřejmě někdy i se slevou-

Nejlepší odpověď
quentos

„slevněné“ zboží skutečně neexistuje, existuje pouze ZLEVNĚNÉ.

Další odpovědi
dudu

Hovořit na našem vnitřním trhu o slevách je velmi ošidné, protože s cenami zboží u nás je nepatřičně manipulováno. Hlavním pachatelem jsou zde, na rozdíl od vietnamských prodejců, naši obchodníci, kteří zisky neráčí dosahovat obratem, nýbrž přemrštěnými rabaty. Pak jsou logicky ceny např. obuvi, ošacení, řady potravin, drogistického zboží atd., jsou v zahraničí nižší, než na vnitřním trhu. Proto si třeba v kamenných obchodem s dětskými botičkami, či hračkami připadáme jako při návštěvě u loupežníků. A stejně často dostaneme šmejd jako od vietnamců.
Dalším činitelem jsou nadnárodní řetězce. Ty často deklarují markantní slevy, ale i tak po sledových kampaních z prodeje, díky původně přemrštěným cenám, stále slušně profitují. Bez skurpulí také přímo vydírají tuzemské prvovýrobce a zpracovatele.
Ceny byly zkresleny i za totáče. Pokud např. kubík vody stál 90 haléřů, tak pouze díky dotacím na úkor jiných odvětví a investic. Rozumem se však nedá pochopit např. vývoj ceny obyčejného acylpyrinu. Pamatuji dobu, kdy platíčko stálo Kčs 1,20 a nyní je cena 22 korun i více /nárůst 1833%/?!!
Závěrem jedna potěšitelná informace a sice, že údajně máme nejlevnější colu v celé EÚ. Volejme sláva.

1popelka1

Nemůžete dělat závěry pouze na základě jedněch sušenek…

BEAES

Neviděla bych ta zak tragicky, zboží se slevňuje i zdražuje. Viděla jsem slevy třeba nyní na letní zboží 50%, někdy i více. I potraviny bývají ve slevě. Je pravda, že u atraktivního zboží jdou ceny stále nahoru,ale slevněné zboží existuje!

anonym

Abych pravdu rekla,je tady to co slibovali:ceny mirne porostou,z me letite praxe verte,ze nejdrive se musi poradne zdrazit,aby se mohlo neco slevnit.